Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gorbep

    senior tag

    válasz putyu10 #38498 üzenetére

    Nem átkapcsolós, ebben folyamatosan megy az inverter, az akkumulátorokat pedig folyamatosan tölti. Az átkapcsolós megoldásoknak esetünkben nincs semmi értelme, nem alkalmazhatóak kondicionálásra.

    Hallgatóm működtetett már átkapcsolósat is folyamatos inverter üzemben, miközben külső töltő körrel töltötte az akkukat, de ezeket nem erre találták ki, ezért egy kicsit meg kellett támogatni a kimeneti H híd hűtését, de a kiegészítő hűtéssel gyönyörűen ment, a végtranzisztorokon 50C alatti állandósult hőmérsékletet mértünk.... ha szegény az eklézsia, akkor bele kell pótolni, amit a gyártó kisajnált. De láttam már "feljavított" 12V-os autós invertert is tápegységről járni, egész jó jelalakot produkált szintén hűtés átalakítással. Mondjuk esetünkben a jó hatásfok nem lenne követelmény, attól a + 10-40W -tól nem dőlnénk a kardunkba.....

    Mielőtt megkapom hogy ez nem gyári audio grade megoldás, senkinek nem is ajánlottam, csak kipróbálásra, ha javít a hangon, egy folyamatos üzemre méretezettet kellene kifejleszteni.... csak az én fülem bot ehhez..

    Egy próba erejéig még az akku is elviszi 10-20 percig....

    - Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

Új hozzászólás Aktív témák