Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz BBéci #153723 üzenetére

    Szerintem el vagy tájolódva, nagyon. A világ egyik legkomolyabb mélysugárzója, ezt pár fórumról megerôsítették már. Na meg PA cucc, ami azt jelenti, hogy ami le van írva a speckóiban, azt hozza. Ez nem olyan 2 kilowatt, hogy másfél jóindulattal és ha szinuszban ráadod, elfüstöl, mert ugye konzumerben ez megy. Ami ennél fontosabb, hogy 97dB érzékenység, dobozban 95dB-re áll be kb, ekkora hatalmas érzékenység mellett ennyi erôt leadni, 28-as rezonancia frekivel.. majd nézz már körbe, mi tudja ezt hangszóróból :)

    A B&W túl azon, hogy mondjuk nyugaton komolyabb körökben többnyire szolídan megmosolyogják, nem is egy lapon említhetô ezzel. Egyrészt a nagy löketû, kisebb hangszórók, igazán alacsony rezonanciafrekivel meglehetôsen érzéketlenek (míg a PA cuccok jellemzôen rohadt érzékenyek, magasabb rezonanciafrekivel), pont az érzéketlen hangszórók szólnak sötéten, lomhán, bármit is jelentsen ez, bár azokat is meg lehet jól építeni (mint mindent), másrészt amikor kicsit húzod neki a kakaót, nem lesz akkora dopplered.

    Mert ugye a mélynyomó gyorsaságát (továbbra sem értem, mi ez) :) a frekimenet leírja, ugye szinusz esetén a másodpercenkénti "lökések" száma és azok hangnyomása 2.83V/1W/8Ohm bejövô jelre, konyhanyelven, ez meg felmegy 1 kilóig, bár 125Hz-nél már váltok közepekre..

    A motyó 450 liter körüli reflexben lesz gyönyörûen hangolva, valszeg betonból a helyszínen megépítve, így a dobozrezonancia is letudva. A hajtás két Hypex UcD2k, ami a használt tartományban az impedanciagörbe alapján úgy kb. 2.5-3 kilowattra képes, ergo szépen kihajtja ezeket a "lomha szarokat".

    A visszajelzések alapján és amit én is gondolok, ezek bitang jó, nagyon frissen, gyönyörûen szóló hangszórók, szuper részletezô képességgel, mellkasszaggató erôre képes, tank építés, es ha nem diszkóládába teszed, hanem szépen hangoltba, ahogy én is, jó szobába, jó elhelyezéssel, a maradékot REW-el és/vagy DSP-vel kezelve, audiofil hangzás jön ki belôle, ami egy szutyok mozinál lásd Arena IMAX fényévekkel jobb eredményt ad.

    De ismétlem, engem idegesít a remegés, infra dörgés, tehát 24Hz-es -3dB ponttal kezd alul letörni a cucc (szabad térben..) és én ugyanitt, vagy 22 körül egy elektronikus negyedfokúval úgyis lekeverem róla a legalját, tehát egy 20Hz csodaval sem lennék elôrébb, sôt, hátrébb inkább, mert szimplán idegesít.

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák