Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bajnokpityu

    félisten

    válasz Tonyka 2 #132421 üzenetére

    Abban egyetértünk, hogy amit a magassági hangszóróknak dedikáltan adnak információt, azt nem lehet emulálni 7.1el. Ennyivel több az atmos. Ez szépen bele is fér a bitrátába.

    De ami nem direkt magasságiaknak készült, ott szerintem, (eméletem, és meghallgatások alapján) semmi előnye sincs.

    emir: gondold már tovább a gondolatod. nincs ilyen, h bitstream adatot finomitok metadatokkal. mert akkor azt tárolják le. az objektumalapú számitás azt jelentené, hogy az AVR otthon szépen elvégzi azokat a számításokat, amiket a keverőpulton már elvégeztek, és letároltak trueHD bitstream formában. harmadannyi bitrátából meg nem lehet több adatot, jobb effekteket kinyerni. azt gondolom, hogy jelenleg az otthoni objektumalapú atmos perpillanat annyit tud, h 1db objektumként berakja középre a trueHD-t, és kiegésziti a magasságiakkal egy (esetleg kettő) másik objektum.

    na mindegy, én már csak ismételgetem magam, van aki megérti mit akarok mondani, és van, aki nem. egyelőre nem találtam semmi olyan információt a neten, ami ellentétes az elméletemmel. Ami persze simán lehet h hülyeség, csak akkor mutasson már rá végre valaki, hogy hol hibázik a logikám. amúgy meg lapozzunk, sztem már unalmas.

    [ Szerkesztve ]

    eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

  • xtremetuning

    addikt

    válasz Tonyka 2 #132421 üzenetére

    "Ezeket nem tudja kellő pontossággal mutatni egy hagyományos felállás" - erre azért ne fogadj nagy pénzben, csak ha már meghallgattad komoly 7.x rendszerben atmos nélkül.

    ...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

Új hozzászólás Aktív témák