Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alphamooncam

    őstag

    válasz Pazolini #130910 üzenetére

    Köszönöm a választ, de ez nem annyira egyszerű. HDMI bemenettel és szimmetrikus (min 6-8 ) kimenettel rendelkező "külső hangkártyát" keresek.

    Adva van egy [GB-BXBT-1900], aminek nincs 5.1 kimenete. Használható csak a HDMI kimenet.

    Idea szerint HDMI kábelen lenne összekötve mondjuk egy [nanoAVR HDA]-val. ( Ezt azóta találtam mióta a hsz-mat írtam.)

    Ennek ugye az lenne a hátránya hogy sem DD, sem DTS konverziót nem végez, csak PCM-et fogad. (mondjuk azt sem tudpom, ez milyen hátrányokkal jár, mármint az hogy a szotver KODI végzi a dekódolást, mert még ez is kérdés. )

    Kérdés, hogy a KODI szoftver, el tudja végezni ezt a konverziót, és PCM jelet tudna-e kiküldeni erre az eszközre, vagy sem. Ha így működne az lenne az előny, hogy a szoba korrekció is elvégezhető lenne. ( Mondjuk azt látom, hogy sima RCA kimenete van, én meg jobban örülnék egy szimmetrikus kimenetnek ) Azért tettem fel kérdést, mert úgy gondoltam, talán másban korábban már felmerült ilyen megoldás, és kaphatnék segítséget.

    Ez az eszköz harmad áron beszerezhető, mint egy szimmetrikus kimenettel rendelkező - amit egyébként keresek.

    És akkor még ott van az a NAGY KÉRDÉS is, hogy vajon milyen lenne így a rendszer hangja, a többi ( hagyományos) megoldáshoz képest.

    [ Szerkesztve ]

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Új hozzászólás Aktív témák