Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fehér_ember

    addikt

    válasz Tamoo #126693 üzenetére

    Köszönöm!
    Egyik rokonnak néznék használtat, azért kérdeztem; igaz neki lehet a teljesítmény fontosabb a minőségnél. :) Bár a mostani egyszerű Sony erősítője után úgy gondolom az említettek bőven megfelelnének neki ilyen téren is.
    Öcsémet nem tudtam rábeszélni használtra, ő épp most vesz vsx-930-ast, én meg fura mód meg vagyok elégedve a HK-val (ami viszont nincs el bemérőmikrofon nélkül).

    Ezidáig azt gondoltam, hogy pl. az én HK 265-ösöm is csak alapvető mikrofonozást végez (hangerő, távolság, hangsugárzók frekvencia megállapítása). De rá kellett jönnöm hogy nem ilyen egyszerű a dolog, ezért bemérőmikrofon nélkül nem is tudnám a menüben úgy beállítani, hogy úgy szóljon mint most.
    Center cserélgetésnél + természetesen újra mikrofonozásoknál döbbentem rá arra, hogy a center hangkarakterétől függően módosítja a frontok megszólalását is (talán a hátsókét is). Hallgatok a hm erősítővel is 2.1 "sztereót" és amíg az egyszerű kis Yamaha centeremmel mérettem be az 5.1-es rendszert, addig 2.1-nél elég jól szóltak a frontjaim is. Viszont miután kicseréltem a centert Yamaháról Kef-re és újramérettem a rendszert, azután már rosszabb hangot kaptam a frontokból 2.1-nél is. Először azt hittem ez csak valami tévedés, ezért többször is megismételtem a cserélgetést és az újramikrofonozást de mindig a gagyibb centeremmel beméretés hozta a frontjaim jobb hangját. Úgyhogy valószínűleg el kell adnom a jobb centeremet (és sasolni oda is egy Tannoy-t), mert az erősítőm szerint :Y a Yamaha hangkaraktere jobban megy a Tannoy-okhoz mint a Kef-é. Persze mint már régebben említettem, ennél az alap szintű erősítőnél mindenképp szükséges zenehallgatásnál a bemérőmikrofonozás eredményét használni, mert így jobb hangot kapok mint anélkül.
    Természetesen azt elhiszem hogy egy alapból jobb hangú vasnál nincs akkora jelentősége a mérőmikrofonnak mint egy gagyibbnál; úgyhogy az írásom második fele nem is neked szól, csak mint érdekességet osztottam meg az olvasókkal, igaz valószínűleg rossz helyen, mert a kezdőben kellett volna.

    (#126694) Sefter
    Köszönjük!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák