Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamoo

    MODERÁTOR

    válasz dgyuri0123 #123222 üzenetére

    Érdekes amiket írsz, ebből nekem az jön le hogy fogalmad sincs az Audyssey-ről. :F vagy komoly gondok voltak a beállításaiddal. Ne vedd sértésnek (Bár sejtem, hogy annak fogod. :( )

    "Előre telepített hangképek vannak, amiket variálhatsz, de ennek semmi köze a szobád akusztikájához."
    Ennek nincs is, nem is értem hogy kevered ide a surround mode-okat. Ezek a kétcsatornás felkonvertáláshoz valók.... de ott sem használnám soha.

    Az Audyssey ahol én hallottam (pl. nálam) inkább "laposabbá" teszi a hangot. Elvileg a kiemeléseket szünteti meg, kiegyenlíti a görbét, de gyakran túlzásba is esik és kiheréli a hangot.
    Ha nyomok egy ROOM EQ OFF-ot, akkor dinamikusabbnak érződik (már már pure direct).

    "Csak a Pure Direct mód az, ami teljesen kiiktatja. Viszont, ha megteszed, összezuhan a zene. Elvész a dinamika, eltűnik a basszus, fakó, színtelen lesz a magas tartomány. Próbáld ki..."
    Szóval nálam ez pont fordítva van. Pure Direct hozza a legnagyobb dinamikát.

    Ami loudness-essé teszi a hangot az az Audyssey Dynamic EQ bekapcsolása. De ennek nem sok köze van a Room EQ-hoz. Persze a Room EQ csúszkáit is lehet úgy húzogatni, hogy loudness-es legyen, de a bemérő rendszer nem erre törekszik.
    Megjegyzem én Audyssey nélkül mozizok, mert nem vagyok teljesen elégedett a nálam beállított korrekciójával, zenét meg Pure Direct-ben hallgatok (ha éppen nincs sztereó rendszerem).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák