Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andorra

    őstag

    válasz Parci #11830 üzenetére

    Fiatalabb koromban én is hallgattam ilyen zenéket, nagyon jó rendszereim voltak rá, de klasszikus zenén azokon a rendszereken mindig hiányérzetem volt. Tehát ebben a felállásban szerencsésebb helyzetben vagy ezekkel a műfajokkal.
    Most sem leszek nagyon konkrét, de nem térek ki a kérdésed elől. Tegyük fel, hogy most kezdenéd az építkezést, akkor a következőket tanácsolnám: az anyagi lehetőségeid függvényében, tájékozódj minél alaposabban, hogy neked milyen hangfalak tetszenének azok közül, amelyek elérhetőek a számodra. (Ha már adott, akkor értelemszerűen kihagyható ez a lépés.) Nehezíti a helyzetet, hogy nem elég idegen akusztikai környezetben meghallgatni, meg kell szervezned az otthoni meghallgatást, legalább valami elfogadható minőségű erősítővel. Kisebb dobozokhoz jó minőségű állvány is kell a teszthez. Ha ennek alapján találsz neked megfelelő hangfalat, megveheted. Ezután kereshetsz erősítőt, olyat ami nemcsak jó, de jól illeszkedik a te majdnem fél rendszeredhez, vagyis a hangfalaidhoz és a szobád akusztikájához és ami nagyon fontos, az ízlésedhez! Ha megtaláltad az igazit és megvetted, akkor hátra van még minimum a készülék állvány és a kábelezés, vagyis további rengeteg kísérlet. Ha konkrét tanácsokat vársz mindezek helyett és azok alapján döntesz, akkor az eredmény szerencse dolga.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák