Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xtremetuning

    addikt

    válasz BBéci #1065 üzenetére

    Ne idegeskedj Papi, árt a szépségednek... :DDD

    ...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

  • nebulo5

    senior tag

    válasz BBéci #1065 üzenetére

    Nem kell az miatt idegeskedni, hogy vannak szkeptikusok, akik gyakran nem is azért szítanak ellenvéleményt, mert tudják is, hogy miről beszélnek! Mivel naponta akár több alkalommal is olvasgatom a topicot, gyakran az a benyomásom, hogy egyes laikusnak vagy akár hitetlenkedőnek tűnő véleménynyilvánításnak semmi "szakmai" tudást súroló gondolat nincs a hátterében! Csupán a hozzászólásaik szaporítása a cél! Akit meg igazán érdekelnek a kábel anomáliák, audió/akusztika mizériák, cd írási trükkök, azok meg úgyis utána járnak a dolognak, vagy legalább is, a kérdéseik - kétkedéseik megfogalmazásából nem a dilettantizmus tükröződik ki.
    Esetemben is fordult már elő nem egy alkalommal, hogy cinikusan megvigyorogtam egy - egy témáról szóló hozzászólást. De inkább a gyakorlatban igyekeztem kitapasztalni a téma adta lehetőségeket. Ha nem sikerült a saját rendszerem adta lehetőségeket alapul venni, akkor akár vettem a "fáradtságot" és mentem hallgatózni.
    Jelenleg, az elmúlt néhány hét alatt, sikerült bizonyosságot nyernem annak kapcsán, hogy egy - egy álló hangfalnál nem csak az egymástól való távolság/hallgatási pozíció van kedvező hatással a tér leképzésére/kifejezésére, hanem a dobozokban elhelyezett hangsugárzók magassága is meghatározó szerepet játszik! Talán, ezért is van lehetőség nem egy hangfal típusnál a függőlegestől eltérő beállíthatóságra a tüskéi segítségével. (pl.: hátra dönthetőség)
    Volt nálam vendégségben egy hangfalpár, amely 12 cm-el magasabb (ugyanolyan beosztással elhelyezett mély-mélyközép-magas sugárzó) konstrukciójú kivitellel volt elkészítve. Amikor bekapcsoltam, azonnal feltűnt az akusztikai javulás, a színpad kiszélesedése.... Majd amikor egy hét után visszajöttek a saját dobozaim, először csak provizórikusan pakoltam alájuk magasítást. Most, hogy a hét végére sikerült végre egy számomra megfelelő (egészen esztétikus!) "emelvényt" készíteni, nagy megelégedéssel fülelem a számomra "teszt" hanganyaggal és elégedetten vigyorgok! :)) Bizonygathatnám a pozitív változást itteni hozzászólásaimmal, de nem érzek affinitást, hogy vitába keveredjek néhány elvakult/elfogult "fanatikus" hozzászólóval!
    Aki ismeri/hallgatta már a rendszeremet, és eljött/eljön újra meghallgatni, az biztosan észreveszi a pozitív változást! A többieknek pedig további kellemes hallgatózást a számukra már megszokott (talán semmi más rendszerrel össze nem hasonlított) rendszerükön!
    Mert azért, nem kell azt sem figyelmen kívül hagyni, hogy ahány fülpár, annyi ízlés/megszokás!
    A jónak "tűnőt" nem feltétlen kell megbolygatni, mert ha akár nüansznyi változás is kieszközölhető, azon is el lehet vitatkozni, hogy vajon az a változás pozitív-e, vagy esetleg éppen negatív! (cinikusanvigyorgószmájli)

    Üdv: nebulo

Új hozzászólás Aktív témák