Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mettek

    addikt

    válasz BBéci #69500 üzenetére

    Igen, ez olyan mint annak a netes teszter csávónak a Sinad mérései, ami alapján emberek leírnak készülékeket mert csutkára húzva az erősítőt rossz sinad értéket mér. :W

    Ez egy összetett tulajdonsága és képessége a komplett rendszernek. Az akusztikától, a hangfalakon, kábeleken keresztül az erősítőig és forrásig. Olyan mintha Void trollkodna a minőségi sztereó zenei élményen.

    Void: amugy én zeneszerkesztettem évekig stúdiós felszereléssel és én nem kimért módon meg matematikailag kiszámított módon kevertem és mastereltem. De akihez néha jártam profi stúdiós, ő sem. Ő is és én is fülre kevertünk és ez szerintem mindenhol így van. Tehát a fülre létrehozott zenét azintén fülre kell megítélni. Elvégre így okoz élményt, nem pedig grammra kiszámolt módon.

    Olvastam itt is többször hogy a papírforma szerint beállított rendszer szarul szólt fülre…kevés a mély, sok a magas, élvezhetetlen.

    PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

  • Khaosz55

    addikt

    válasz BBéci #69500 üzenetére

    Előző és mostani hangfalszettemnél a közép és magas tartomány részletgazdagsága és hangzása két külön kávéház, még úgy is, hogy nem optimális akusztikai környezetben van. Ennek ellenére a REW mérésben közel hasonló mértem, nincsenek hatalmas eltérések.
    Tehát én azt mondom, hogy nagyon fontos a megfelelő mérés stb, de pusztán kizárólag mérés alapján szerintem nem lehet megmondani mi a jó minőség. Kell hozzá a saját szubjektív vélemény és mérés is. Vannak dolgok amiben én sem hiszek, vagy mert nem érzékelem vagy mert ilyen a beállítottságom. Legtöbb esetben törekszem a saját tapasztalatomra.

    Pár hangsugárzót meghallgattam, és szerintem ott sem lett volna nagy eltérés egy REW mérési eredményben, ennek ellenére totálisan másmilyen volt a hangzásviláguk.

Új hozzászólás Aktív témák