Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shalafi66

    veterán

    válasz pcmaster90 #33590 üzenetére

    Nem jó hangszórók. Vifa BC25, DX25 és 18w8434 vagy 22w8534 két útban inkább.

    #33588
    Diffrakció, elhajlás.

    #33589
    Kellene keresni más által mért adatokat is. És megnézni azzal is. Főleg a nagyjelű paraméterek miatt ajánlottam a hangszórót, mert jól terhelhető. :)

    Ilyen is volt korábban. És valószínűleg tenni kell rá egy kompenzáló mágnest. :)

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • szazbolha

    addikt

    válasz pcmaster90 #33958 üzenetére

    Alapvetően elégedett vagyok a TB W8 2145 hangszóróval, de picit többet vártam, mivel előtte 2-10 eFT-s szélessávúakat is kipróbáltam.
    Egyes beszámolók szerint még 50-100 óra után is változik a hangja, gyak. több mélye lesz, nálam ez 5-6 óra után nem nagyon változott. Vagy több nap távlatából már nem érzékelem.

    Menyire meghajtható? Jelenleg nincs csöves erősítőm ezért nem jelent problémát a 90 dB érzékenység. Kb. 20W-al meghajtva (értsd: 40W végfok fele állásban) már a kellemesnél hangosabb egy 20-30m2 szobában.

    Egy 20cm-stől több mélyet vártam vagy reméltem, főleg, hogy az Xmax-a is nagyobb az átlag szélessávútól. Jelenleg azon küzdök, hogy olyan dobozt építsek neki amiben egyedül is van elég mély. Eredetileg "REZO" vékony falúba szántam, de lehet ez nem a legjobb ötlet. Főleg ha végül ki kell egészítsem egy mély hangszóróval. Lehet megint TL-el kell kínlódjak.

    Közép-magas: nem harsog, de érezhető és mérhető is a túlsúly. DSP-vel 8Khz-től kicsit vissza kell vegyem. Nincs meg a régi szélessávúakra jellemző erős és tiszta beszéd jelenlét, viszont a zene, főleg vonósok rendkívül szépen szólalnak meg. Nekem fontos énekhangok szépek, de itt vártam a legtöbbet. Itt azt kell mondjam, hogy erősen fülelve sincs nagy, vagy lényegi különbség az általam favorizált olcsó DX25 + Mos5 (13cm autós) hangszóró párossal.
    Kicsit más, de nem feltétlen jobb.

    Egy biztos: TB W8 2145 főlé nem kell magas hangszóró. A mély kiegészítés kérdéses. Próbáltam 2.1 felállásban egy mélynyomóval, de az se nagyon tetszett, mindig visszatértem a 2.0-hoz és inkább kevés méllyel hallgattam.
    Az a "kevés" mély, illetve a mértéke nehezen definiálható. Lehetne mérni, decibelben meghatározni, de szerintem ezt hallani kell. Tuc-Tuc zenére biztos nem jó, még a Yello is halványan szól rajta, de PinkFloyd vagy dzsessz nagyon is élvezhető. Vagy pl. Alan Taylor hangjának is kedvez. Néhány túlkevert zeneszámát Tidalról hallgatva igazi élmény ezzel a hangszóróval hallgatni.(nem túl szofisztikált sugárzóban/hangfalban is).
    Nekem megérte, de érzem/hallom, hogy még nem ez a csúcs, viszont már most messze meghaladja a "gyári" 2-300 eFt-s "álló" hangfalaimat, főleg a tiszta közép-magas tartománnyal, jelenléttel, színpadképpel, amiket szokás neki pozitívumként felróni.

  • shalafi66

    veterán

    válasz pcmaster90 #33958 üzenetére

    Szerintem nem szabad venni olyan hangszórót, amiről nincs hiteles független mérés sehol. :)

    #33959szazbolha
    Nem a beszámolókat kell olvasni, hanem mérni kell, akkor derül ki biztosan. :)

    Kétféle bejáratás van. [link] A mechanikai, úgy működik rövidtávon, hogy az engedékenység nő, ettől nem lesz több a mélytartomány, mert a T-S arány nem változhat, legfeljebb 0,5-1dB-lel módosul a szűrőkatakter. Ellenőrizhető ez a folyamat is. A hosszútávú bejáratás, több ezer óra, a rezonáns rendszeren módosít, mikro változások mérhetőek.

    Az érzékenysége szerintem több, mint 90dB@1W, bár hiteles független mérés nincs róla, csak az adatlap, ott meg az adatok kicsit inkonzisztensek.

    A hangszóró lineáris tartománya, Xlin, átlagos, +-3mm, a terhelhetősége a 38*4mm-es lengőcsévével, kb. 25-30W névleges.

    Az adatlapból annyit lehet kihámozni, hogy biztosan berezonál középtartományban, de ennek a nyomait kiszedték, az SPL-fr mérésből, túlsimítással, más korrekcióval.

    A mélytartományt feltehetőleg azért tartod kevésnek, mert vagy nem jól hangolt a doboz, és/vagy nincs kompenzálva a középtartomány hangnyomásemelkedése. Sávzáró szűrő nélkül nem nagyon lehet szélessávú hangszórókat használni, csak ritkán. Persze a 91dB érzékenységgel sem lehet 45-50Hz alatti alsó határfrekvenciát elérni ebben a méretben.

    Magastartományban még az adatlap szerint is kiemel legalább 14dB-t . A valóságban valószínűleg többet is. :) Ez szemből hallgatva egy átlag kétutasnál már kellemetlen lenne bőven. :)

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

Új hozzászólás Aktív témák