Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • abdulka1

    őstag

    válasz SunMount3r #38030 üzenetére

    Az aljzat 1A-al biztosan terhelhető terhelhető. 3 ventit nyugodtan köthetsz egyre, de szerintem elég ha a két egyformát kötöd a vezérelhető aljzatra egy ilyen elosztóval, és ha megálmodod az előlapi ventilátor rögzítését, az mehetne fix fordulaton a PWR_fan aljzatról akár maxon, de ahogy írtam egy fesz csökkentővel 7V-ra szabályozva alacsonyabb fix fordulaton is.

    Az általad linkelt elosztónak az az előnye, hogy teljesen tehermentesíti az alaplapi aljzatot, így azon keresztül csak a vezérlés megy.

    A vezérlést megoldhatod a BIOS-ban, vagy operációs rendszertől függően a lapodhoz tartozó AISuite programmal is ha ha ad rá lehetőséget. Esetleg a Speedfan programmal, de ezt végképp nem ismerem.

    3 ágú elosztót 3 pinesben valóban nem nagyon találni az itthoni boltokban, de teljesen jó a 4 pines is, mert arra sem lehet rosszul rádugni csak kimarad egy-egy szál csatlakozónként.
    Nem kell megijedni az elosztóknál mert mindegyiknek csak egy ágában van meg az összes szál, pont azért hogy csak egy ventilátor tudjon visszajelzést küldeni a szabályzáshoz.

    Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

Új hozzászólás Aktív témák