Keresés

Aktív témák

  • ShadowQ3

    csendes tag

    Valamivel több, mint 7 évig nyüstöltem egy dobozos Audigy-t. Ezidő alatt driver tekintetében gyűjtöttem nem kevés (főleg negatív) tapasztalatot. Vista és Win7 alatt gyakorlatilag nem tudtam működésre bírni a vonalbemenetet, ami miatt a (számomra) minősíthetetlen alaplapi chip-re kellett támaszkodnom. Hangminőség tekintetében azt kell mondjam, hogy nem értek egyet sok előttem szólóval. Amikor erre a lapra váltottam, azt vártam, hogy ez biztos milyen frankó lesz stb. és ezek után már nem használok külön kártyát (gondoltam én). Ahogy meghallgattam rajta pár koncert dvd-t próbaképpen, azonnal letiltottam a Bios-ban ezt a förmedvényt. De csak azért tiltottam le, mert nem volt nálam épp lemezolló, hogy kivágjam az alaplapból. Az ember azt gondolná, hogy egy Digital Home szériás lapra ráhajítanak valami használható eszközt, de francokat!

    A tesztet Altec Lansing 10 rongyos 2.0-ás asztali hangszóró párossal és egy 5.1 analóg Technics rendszerrel próbáltam (csak DVD-hez használom). Először azt gondoltam, biztos elvakult vagyok, de...

    Napokban adtam el váltás miatt (Xonar DX a köv.) és két ismerősöm is volt itt azóta, aki megkérdezte, "hogy miért ilyen "sz@r" a hang". Skypenál egy másik ismerős, mert kifejezetten tompábbnak hallja a hangom, annak ellenére, hogy gőze sem volt, hogy ideiglenesen az alaplait használom. Ezzel bebizonyosodott számomra, hogy nem az én fejemben van a hiba. :)

    Azt gondolom, hogy ízlés dolga, ki mit szeret, de tény, hogy ezek az alaplapi "csodák" még mindig kritikán aluliak. Az Audigyről is hallottam ezt-azt. Tény, hogy kicsit fémesnek hat a hangja. Mint említettem a driverekkel az utolsó pillanatig bajaim voltak. Szóval nem tökéletes darab, de nem lehet egy lapon említeni az alaplapi chip-pekkel.

    Érdekesség képpen még annyit, hogy egy Logitech X-540-es szettre kötötte rá a tulaj, akinek eladtam, és annyit mondott, hogy nem is tudtam, hogy ezek a hangszórók ilyen jól szólnak. :) Szerintem mindenképp 1500-ért megér egy próbát. Ha nem tetszik, a duplájáért simán tovább tudod adni. :)

    ShadowQ3

  • ShadowQ3

    csendes tag

    válasz volvoguy #29 üzenetére

    Hello!

    Megszakításokat kellene ellenőrizned. Nem tartom kizártnak, hogy a win7 felülbírálja a beállítottakat. A BIOS-ban próbáld a hangkártyát egy alacsony fix IRQ-ra állítani. Ezzel el lehet játszadozni. :) Asszem, a default 5 lesz.

    Üdv!

    ShadowQ3

Aktív témák