Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bigrock

    Topikgazda

    válasz vadkörte #9608 üzenetére

    Én a helyedben célhardvert vennék (8 csatornás NVR) és minden problémád megoldódik, nem beszélve az áramfelvételről, távoli elérésről, intelligens funkciók könnyű beállításáról.

  • kovyhun

    tag

    válasz vadkörte #9608 üzenetére

    Szia,
    Én is így kezdtem, de mondták akkor inkább Motioneye :)
    Így aztán a MotioneyeOS-t használtam Rasoberry Pi3-on, 3 kamerával.
    Nagyon tetszik, de sajnos gyenge.
    Kamera1: wanscam hw0043: mozgásérzékelést nem tudtam jól beállítani, vagy nem rögzített vagy szinte mindig rögzített + sokszor szétesett a kép
    Kamera2: Hiseeu hb612: mozgásérzékelést nem tudtam jól beállítani, vagy nem rögzített vagy szinte mindig rögzített + sokszor szétesett a kép
    Kamera3: Rpi zero-ra kötött usb webkamera: kép tökéletes, mozgásérzékelést viszonylag jól be lehetett állítani
    A rögzítő RPi3-on nem volt kamera, csak rögzítésre, netes backup-ra és távoli elérésre volt használva.
    A videókép kb. 0.5-1fps-el ment, hiába állítgattam felbontást, így csak képeket tároltam, videót nem.

    Összegezve:
    Pozitív: Egyszerű beüzemelés, sok beállítási lehetőség, folyamatos frissítés, ő végzi a mozgásérzékelést így bármilyen kamera alkalmas rá és precízebben állítható.
    Negatív: Pont amire készítették nem nagyon alkalmas az akadozó videó és széteső kép miatt.
    Az is lehet hogy csak a Raspberry kevés hozzá de a 3 kamerával sem volt rosszabb mint egyel.

    Megpróbáltam a Shinobit, de az túl bonyolult volt nekem.

    Nemrég feladtam és vettem egy Hiseeu rögzítőt és rendeltem még hozzá kamerákat. remélem végre lesz egy normálisan használható rendszerem.

    [ Szerkesztve ]

    "Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

Új hozzászólás Aktív témák