Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s0rT3d

    tag

    válasz nikolaszmora #897 üzenetére

    Nemrég pont felszereltem otthonra is egy 3 kamerás szettet.
    Emlékem szerint az alábbi dolgok kellettek: (Remélem nem marad ki semmi, de majd javítanak )

    - 30 m UTP árnyékolt
    - 10db árnyékolt hálózati kábel (UTP) RJ45 dugó
    - Hálózati kábel (UTP) krimpelő fogó RJ45,
    - Hálózati kábel tesztelő UTP
    - Mivel nem volt POE-s a kamera, ezért kellett 3 db Power over Ethernet csatlakozó pár 5,5X2.1mm 12V
    - Kábelcsatorna, hozzá tartozó csavarok, tipli
    - Beltéren sima kábelvezető
    - Ütvefúró
    - Egy jó csavarhúzó és kalapács :)

    - 1 db 1 TB merevlemez
    - 8 db csatornás NVR
    - 3 db kültéri kamera

    - 1 db 8 portos switch
    - 1 db 300mps router
    - 1 db 10A táp és a hozzá tartozó elosztó

    Ahol bejöttem a házba, ott ki is alakítottam egy kis helyet, ahova ment a switch és a tápforrás. Onnan ment a másik szobába lévő routerbe. Onnan pedig az NVR-hez. Próbáltam kicsit elrejteni, de kapjon mégis elég levegőt.

    Ezek vezetékes kamerák voltak. Ezért nem volt szükség wifi kiépítésre.

    Beállítás:
    - Mind 3 kamerának fix IP cím, szükséges port forward
    - NVR-nek is szintén fix IP, port forward (Csatornák kiosztása, rögzítés beállítás stb..)
    - Látószög és fókusz beállítás (Állítható volt)
    - Telefonon is beállítani a kamera képet stb..

    Azt hiszem ennyi. :)

  • Greenbook

    tag

    válasz nikolaszmora #897 üzenetére

    Na NAS eszközben gondolkozz -főleg ne járatlanul a témában-, jobban jársz egy kifejezetten rögzítésre épített célhardverrel. NVR

    :R

    ui.: Annak ellenére, hogy nem űrhajó építés egy ilyen rendszer kiépítése, nem tudom mennyire érdemes csak tanácsokkal, tapasztalatlanul első telepítéssel belevágni az említett feladatba.
    Az pedig teljesen apró betűvel, hogy nem saját rendszer kiépítése -vagyonvédelmi rendszer kivitelezése- az engedélyek birtoklása nélkül, még ha saját alkalmazott is vagy a cégnél, nem teljesen okos és törvényes dolog...

    http://csatlakozok.atw.hu

Új hozzászólás Aktív témák