Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andris837

    senior tag

    Sziasztok!

    Túl vagyok egy elég komoly fogyáson és arra gondoltam, hogy egy kicsit összeszedem magam és nekiállok edzeni. 138 kg voltam, jelenleg 103 vagyok. A bőröm itt-ott lóg, ezért gondoltam arra, hogy hátha az edzés segíteni fog.
    Mit ajánlotok? Azt hallottam, hogy kisebb súlyokkal kezdjek edzeni, több sorozattal-ismétléssel. Erről mi a vélemény? Régebben edzettem, de nem vettem teljesen komolyan, most viszont igyekszem 100%-ban odatenni magam.

    iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

  • Andris837

    senior tag

    Újra belevágtam a diétába, és ez most remélem már más és hatásosabb lesz mint a többi. Mondhatni életmódváltás. Sajnos a motiváció elég nagy, ugyanis magas - volt - a vércukrom, de ezt most diétával és egy kis gyógyszerrel elég jól kordában tudom tartani. Elérkezettnek érzem azt az időt, amikor már a mozgásnak is nagyobb szerepet szeretnék adni. Eddig csak sétáltam, néha néha kocogtam is egy kicsit. A múltkor meglátogattam a közelben lévő edzőtermet, ahol csak ismerkedtem, kicsit kardióztam és "bohóckodtam" a gépeken. Most viszont próbáltam egy edzéstervet is keresni, amiben szeretném kérni a véleményeteket és segítségeteket. :)

    Most elsődlegesen az a fontos számomra, hogy egyáltalán a mindennapjaim részévé váljon az, hogy eljárok edzeni és egyáltalán a testem is megszokja, hogy mozgásban van heti 2-3 alkalommal. Ennyit tervezek egyelőre és erre van időm is. (Bár mindenkinek arra van ideje, amire szeretne...)

    Az "edzésterv":

    5 perc kardió - bemelegítés ellipszis tréneren
    Lábtolózás
    Lábnyújtás, gépen
    Lábhajlítás fekve, gépen
    Nyomás chest-press gépen
    Vállnyomás gépen
    Evezés gépen ülve

    4x10-12 ismétlés lenne.
    Erre gondoltam első körben, így azért mozgásban lesz a test és megszokom egyáltalán a terembejárást is.

    Mit gondoltok? Változtassak esetleg valamin, vagy egyelőre a célok eléréséhez jó lesz ez így?

    iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

  • Andris837

    senior tag

    válasz FeniX- #185708 üzenetére

    Köszi a tippet, akkor a mai edzésen már kiveszem a nyújtást és helyette mondjuk csinálok hasprésgépen gyakorlatot. :K

    iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

Új hozzászólás Aktív témák