Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Dicker #35851 üzenetére

    Igazából ilyen esetekre nagyon jó a saját testsúlyos edzés. A fegyenc, meztelen harcos stb. "szakirodalmak" jól bemutatják a lehetőségeket. Tök jól lehet nehezíteni a gyakorlatokat, hiába dolgozol fix súllyal. Az erőkar változtatása, illetve a súlyelosztás kedvezőtlenné tétele elegendő progressziót biztosít. Múltkor szóbajött például az egykezes fekvő. Alapesetben nem nehéz, pár hónap edzés után szinte minden kondis meg tudja csinálni. Ha azonban egyenes törzzsel, kifordulás nélkül csinálod úgy, hogy a váll nem esik ki az ízületi tokból, mindjárt jóval nehezebb. Én nem tudok ilyen "szép"stílusban nyomni. Persze én nem vagyok erős, de aki igen és ez sima ügy, kipróbálhatja az egykezes-egylábas fekvőt. Na az már bivaly. A láb emelésével tovább lehet fokozni a terhelést, bár ilyenkor egyre jobban dolgozik a váll. Persze az is egy egyszerű nehezítés, ha súlyt raksz magadra, rádül egy edzőpartner. Szóval ilyen vészhelyzetekben is lehet edzeni, ha kreatív az ember. Az általad említett módszerek is ezt csinálják, kreatívan használják a saját súlyos gyakorlatokat.
    Valószínű most ilyesmit fogok csinálni én is, kombinálom a GFlexszel, ami nálam van és meg is oldottam a problémát. Mondjuk tény, hogy egy jól felszerelt konditerem sokkal igényesebb helyszín az edzéshez, de nekem most nem ez számít, egyszerűen időt kell spórolnom, így ez most nem fér bele.

    Bocsi a regényért mindenkitől, csak elmélkedtem a lehetőségeimen. Be is teszem offba. :)

Új hozzászólás Aktív témák