Keresés

Aktív témák

  • Dryman

    aktív tag

    válasz Jhony5 #5281 üzenetére

    DDR rammal nálam is minden rendben volt azzal a lappal, de ha SD-t teszel bele akkor az a két kis tranziztor az sd foglalat bal oldalán nagyon melegszik....
    Nem tudom hogy ez mennyire hiba vagy sem, lehet hogy csak az ecs egyszerűsítési elvei miatt beleraktak a lapba két olyan kis TO-92 tokozású tranzisztort, aminek így ezen állapotban csak a levegő a hűtése.......ha a lap elődjét a K7S5A-t nonpro-t nézem, ott ezek a tranzisztorok le vannak forrasztva a laphoz, és jó nagy rézfelület gondoskodik a hő elvezetéséről......
    Hátlapi lemezkét valószínűleg nagyon nehézkes hozzá szerezni.
    Én azt mondom nyúzd még legalább egy hétig, aztán ha akkor is minden OK, majd küldesz pénzt a Bibimadtől.
    Megmondom őszintén én nem teszteltem, csak kipróbáltam DDR-el és SD-vel is, tapasztalat az volt hogy csak egyoldalas sd-vel megy jól, a kétoldalás sd-vel bizonytalan volt a lap, azzal is felment a telepítő, de néha-néha nem indult el a lap, csak sípolta a ramot.....de ez mint mondtam, lehet az sd-szlotok hibája is akár!
    Tesztelgesd csak, aztán térjünk rá vissza jövő héten!

  • Dryman

    aktív tag

    válasz Jhony5 #5281 üzenetére

    Jhony5!

    Megküzdöttem azzal az asus lapoddal, egyszer valami vak szerencse lévén egy 650-es Duron társaságában sikerült felrakni az XP-t, de a következő indításba belefagyott...
    Aztán ismét elindult, és 64 fokot mondott a duronra az alaplapi bios....
    na ekkor már sejtettem mi is a helyzet valójában, egy ismételt sikeresnek mondott bekapcs után sikerült telepíteni az everest home edition progit és lőn a cpu-nál ez állt:
    AMD Duron 860MHz:Y (123x6,5)
    Hát ennyi csak a baja, elszált a frekvencia szabályzó/beállító köre a lapnak, és mivel nem a megfelelő 100MHz-et ad a lapnak, így elmásznak a PCI és AGP órajelek is.....:(:(:(
    tényleg sajnálom, de ez ugy néz ki javíthatatlan legalább is részemről!
    Különben Te milyen processzort használtál a lapban?

Aktív témák