Hirdetés

2018. július 16., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltechnológiák  »  GSM DX

(#1) Tomikaa.

Tomikaa.
(tag)
LOGOUT blog

Üdv mindenkinek. Ez a topik a távoli (külföldi) mobilhálózatok (kézi) kereséséről szól. Erről nem találtam fórumot (csak a tévés és a rádiós változatról), ezért úgy gondoltam, csinálok egyet. Ha írsz, a képernyőmentésen kívül írd meg készüléked típusát és a keresés helyét is, illetve ha sikerült valamelyikre rácsatlakozni (távolságfüggő), azt is. Hálózatfajtából (2G, 3G, 4G) mindegyik engedélyezve legyen, amit tud a telefonod. Érdemes tengerparton, hegytetőn vagy határ közelében próbálkozni. Akkor kezdem is. (Nem értem, hogy a többi horvátra miért nem enged rá, mikor a családtagokat ráengedi.)

Típus: Huawei P8 lite
Hely: Horvátország, Murter-sziget, Koromasna beach

[ Szerkesztve ]

Instagram: @turazosgram

(#2) Tomikaa.

Tomikaa.
(tag)
LOGOUT blog

Bár a következő lista messze nem olyan izgalmas, mint az előző, de azért berakok egy határközelit is.

Hely: Letenye, MOL kút
Ahogy a képeken látszik is, a horvát magenta szolgáltató 2G hálózata nem meglepő módon használható Letenyén, a benzinkútnál 2-3 csík, a városban 4 csík. A 3G-re nem sikerült csatlakozni. Hogy meddig ér el, nem próbáltam, mert kézzel visszaraktam a magyar magentára.

(#3) Diák66

Diák66
(senior tag)

Érdekes topik, na majd gyarapítom a hozzászólásokat. :D

(#4) Tomikaa.

Tomikaa.
(tag)
LOGOUT blog

A szlovák határ légvonalban 30 km. Itt már régóta keresgetek szlovák hálókat, ma először végre találtam, igaz, csak egyet.

Hely: Bakonybánk
Ha már szlovák hálók, kb. 2 éve túráztam a Kelet-Bakonyban, ott nyomtam egy hálózatkeresést a megboldogult Y300-amon és kidobott egy csomó szlovák hálózatot is, persze csatlakozni ilyen távolságból (meg most sem) nem lehetett. A róla készült képernyőfotó sajnos eltűnt.

(#5) Tomikaa.

Tomikaa.
(tag)
LOGOUT blog

Hely: Somlói vár
Én itt inkább szlovák hálókra számítottam, de az osztrákokkal is megelégszem.

(#6) Tomikaa.

Tomikaa.
(tag)
LOGOUT blog

Ma kirándultunk Esztergom és Visegrád környékén, ami GSM DX szempontjából kész aranybánya, úgyhogy jöjjön egy gigaposzt. (Kár, hogy a fórummotor nem teszi lehetővé képek kicsinyítését úgy, hogy rákattintva eredeti méretben jön be.)

Hely: Dorog mellett
Itt még gyengék voltak a szlovákok a felcsatlakozáshoz.

Hely: Esztergom-Kertváros
Itt már fel tudtam csatlakozni a szlovák magenta 2G hálózatára.

Hely: Esztergom, bazilika
Szép kis felhozatal, konkrétan az összes szlovák háló (bár itt több keresést is futtattam). Egy valamit nem értek: ha a SWAN-nak (más néven 4ka) csak 4G-je van és 2G-n belföldi roamingol, akkor miért listáz ki SWAN 2G-t is a telefonom? Rácsatlakozni nem tudtam.

És most nézzük meg a túlparton is.

Hely: Párkány, Duna-part
Itt már kisebb a választék, de a magyar magenta jól szuperált. Viszont pár száz méterrel beljebb már csak 2G volt, az is gyengén és ingadozva. Szerencse, hogy a Maraton net EU-ban is felhasználható.

És most vissza a magyar oldalra.

Hely: Visegrád, fellegvár
Amikor elindultunk Esztergomból Visegrádra, ráállítottam a Telekom SK 2G-re a telefonom kíváncsiságból. Egy darabig 3-4 csíkon volt, majd Pilismarót környékén hirtelen eltűnt. Visegrádon gyenge a csatlakozáshoz.

Hely: Esztergom és Tát között
Itt rá tudtam még csatlakozni a Telekom SK 2G-re és Tát után hirtelen eltűnt.

Összességében jó kis DX-elés (de elsősorban családi kirándulás) volt a nap.

[ Szerkesztve ]

(#7) Diák66

Diák66
(senior tag)

Veszprémvarsányi temető közelében - Veszprémvarsány (47.430529, 17.829360)

GSM 900 MHz Orange SK (Vodafone HU, T-mobile HU, Telenor HU)
GSM 1800 MHz Orange SK (Vodafone HU, T-mobile HU, Telenor HU)
HSPA 2100 MHz Orange SK (Vodafone HU, T-mobile HU, Telenor HU)
HSPA 900 MHz csak HU (Vodafone HU, T-mobile HU, Telenor HU)
LTE 800 MHz csak HU (Vodafone HU, T-mobile HU, Telenor HU)

Nem lehet csatlakozni a hálózatokhoz, viszont 900 MHz 2G esetén, valamint 2100 MHz 3G esetén cellaazonosítót sikerült elcsípni.

[ Szerkesztve ]

(#8) Tomikaa. válasza Diák66 (#7) üzenetére

Tomikaa.
(tag)
LOGOUT blog

Végre valaki más is használja a topikot. 35 km-ről szép lenne rácsatlakozni (esetleg terjedéssel). Érdekes, hogy Bakonybánkhoz (ott van hétvégi házunk) közelebb van a szlovák határ, de ott semmi (amint fentebb láthatod, egyszer valami csoda folytán sikerült ott elcsípni Orange 2G-t, azóta se tért vissza). Talán mások a domborzati viszonyok vagy a telefonod érzékenyebb az enyémnél. esetleg kifogtál egy terjedést. Frekvenciakiolvasást és más hálózatok adatainak megnézését a Kirin chipset sajnos nem támogat, még rootolva sem. További jó keresgélést!

(#9) Diák66 válasza Tomikaa. (#8) üzenetére

Diák66
(senior tag)

A Honor 8 nekem se talált itt semmit. Ez MTK chipset eredménye. Amúgy kb 30 km. innen Győr és az ottani 1800 MHz-es cellák simán bejöttek és használni is tudta a telefon. (magyar hálózatok).

A dombtetőn valószínűleg többet csíptem volna el. Ott rendszeresen van jel. De a cseszneki várban is érdemes nézelődni. Sajnos nem tudom hová tettem a méréseket. (több éve volt)

Még anno egy Nokiával sikerült Dudaron szlovák hálóhoz csatlakozni, de akkor valami nagyon durva terjedés volt. Még a rádióban is csak szlovák/cseh adók szóltak szinte. Jött is az SMS, hogy üdvözölnek szlovákiában. Meg kiírta a telefon a cellainfót. (tartózkodási hely) Ez még abban az időben volt, amikor volt még ilyen szolgáltatás.

(#10) Diák66

Diák66
(senior tag)

Pécs, TV torony, 2017.11.03 Nem csatlakozott a telefon.

(#11) Tomikaa.

Tomikaa.
(tag)
LOGOUT blog

Ma kirándultunk egy kicsit a Vértesben, ami ideális volt szlovák hálók keresésére. Úgy döntöttem, a magyar hálózatokból mostantól nem rakom be az összeset, hogy ne legyen túl hosszú az oldal, inkább a külföldiekre koncentrálok. Emellett tesztelem a külső oldal helyett a fórumra közvetlen képfeltöltést, ha beválik, végleg áttérek rá.

Hely: Gánt és Oroszlány között

Hely: Vértessomló, Somló-hegyi kilátó
A szlovák 3G-sekre azért megpróbáltam csatlakozni, sikertelenül. A Digi szerintem Oroszlányból jön.

[ Szerkesztve ]

(#12) AMD ehog

AMD ehog
(fanatikus tag)

Ezeket tavaly lőttem, egy repülőről, kb. Győr felett, igazi aranybánya:

osztrák-magyar-szlovák-bosnyák

román-magyar-bosnyák-horvát

[ Szerkesztve ]

(#13) AMD ehog

AMD ehog
(fanatikus tag)

Magas-Tátra, Baranec 2184m. - iPad Pro 9.7

(#14) Tomikaa.

Tomikaa.
(tag)
LOGOUT blog

Bocsi, hogy ennyire eltűntem. Mostanában nagyon kevés DX-re alkalmas helyen voltam és nem jártam sikerrel. De egy mai vértesi túra végre eredményezett szlovák hálókat - nem nagyon számítottam rájuk.

Hely: Várgesztes

(#15) Tomikaa.

Tomikaa.
(tag)
LOGOUT blog

Nemrég kirándultunk egyet Pécsett és felmentünk a TV-toronyba is, ami ideális terep a hálózatkereséshez (egy fentebbi kommentelő már küldött onnan képernyőmentéseket).

Hely: Pécs, TV-torony teteje
Itt még semmi extra. A nagy dobás még csak most jön.

Hely: Pécs, TV-torony alja
Az mt:s egy szerb háló. A szerb határ Pécstől légvonalban kb. 60 km. Nem nagyon számítottam rá, pláne nem a torony aljában, annak ellenére, hogy a Somló-hegyen messzebbről is jöttek osztrák hálók (ezt csak most mértem le, 70 km körül). Érdekes, hogy a torony alján bejött, a tetején meg nem.

UPDATE: A nem közvetlen ide felrakott mentések sajnos törlődtek. Ha lesz időm, előtúrom és visszarakom őket valahogy.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltechnológiák  »  GSM DX
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.