Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djcool

    tag

    Sziasztok!

    Érdekes problémával fordulok hozzátok, remélem tudtok segíteni:

    vettem egy használt 5TB-os HDD-t. A PC-n tökéletesen látszott, egyből megjelent a tartalma a,miután a külső dokkolóban (USB) áramot kapott. Ezután átraktam egy másik USB-s dokkolóba, ami laptopomhoz van kötve (ventimentes laptop, torrenthez). Ott nem jelent meg, a Kezelőben GPT védőfájlosnak látszott, ráadásul 16TB mérettel. Mindkét gépen ugyanolyan Win10 van.
    A laptopon sikerült NIUBI programmal használatba vennem, az 5TB-os mérettel. Szerencsére üres vinyó volt....

    De ezután jött a meglepetés! A laptophoz csatolt eddigi vinyót a PC-re USB-s dokkolóban rakva nem jelent meg a vinyó! A Kezelőben GPT védőfájlosnak látszik, ráadásul 2 particíóra szétszedettként (egyébként 6TB és egyben van formázva).

    Na ennek már nem mertem nekiugrani NIUBI-val, mert a 6TB anyag kellene....holnap megpróbálom a laptopos dokkolóba visszatenni, hátha ott látszani fog a rajta levő anyagom.

    Van vmi ötletetek, hogy a 2 gép között mi különbség lehet?

    Köszönöm előre is!

    [ Szerkesztve ]

    A gyógyítás lényege, hogy úgyis elszúrjuk...

  • djcool

    tag

    Szia!

    Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, lesz mivel művelnem magam a következő napokban....

    Sajnos, alap userként nem is gondol rá az ember, hogy ilyen gond is lehet, mert mindkét dokkoló a Fantec cég gyártmánya. Csak az egyik USB3-as HDD Sneaker, a másik meg USB-C-s HDD Sneaker2....majd szétkapom mindkettőt és megnézem a benne levő chipeket a frissítéshez.

    A vett vinyóval nem volt gond, mert úgyis üres volt, a gond inkább a korábbi vinyókkal lesz (vagy nem , mert a Sneaker-be mennek akkor vissza (nem a 2-esbe). Talán menni fog...

    Köszönöm: Misi

    A gyógyítás lényege, hogy úgyis elszúrjuk...

  • djcool

    tag

    válasz King Unique #447 üzenetére

    Szervusz!

    Közben nem hagyott nyugodni a probléma, ezért mindkét dokkolót szétkaptam. Hát elég aprók a chipek....Szóval: a régi Fantec Asmedia 1053, az újabbik Fantec Asmedia 235CM.
    Még nem álltam neki fw-t frissíteni egyikben sem. A kérdésem az lenne (az egyik), hogyha a régit (AS1053) megfrissítem, akkor az visszafelé kompatibilis marad, vagy keresztet vethetek az adataimra? Tehát fw frissítés előtt álljak inkább neki ellenőrizni, hogy valóban látja-e a régi vinyóimat a gép vele,vagy frissítés után is ok lehet?

    Véleményed szerint akkor ez az út majd járható lesz-e a z adataimhoz: veszek vmi 5.25-ös vinyó dokkolót vagy rack-et,ami a pc alaplapi SATA protjáta csatlakozik és erre mentem rá a dokkolóban levő vinyóról az adatokat (az USB-s Fantecről). Így gondolom nem kavar be majd az USB vezérlő, ha más gépbe akarom tenni a vinyót (a rackból). A dokkolós meg marad abban (úgyis 5TB,elég egy darabig). Van-e ajánlott márka, típus?
    Vagy van egy régi hátlapi kivezetésem, amin van két ESATA port és egy molex tápcsati. Az ESATA-k az alaplap SATA portjaira csatlakoznak, a molexhez vettem anno átalakítót 2x SATA powerre. Elméletileg ha ide teszem a tárolós vinyót és az USB dokkolóból ide is rámehet az adat, nem? Itt sincs kavarás, csak átalakítás...

    Elég sok kérdés egyszerre, bocsánat, de megoldást keresek....A szomszéd számtech bolt anno azt mondta jó tanácsként: format....tőled már most több tanácsot, infót kaptam.

    Üdv: Misi

    A gyógyítás lényege, hogy úgyis elszúrjuk...

Új hozzászólás Aktív témák