Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Krinyo

    senior tag

    válasz wwenigma #13 üzenetére

    Ezt nem értették meg a szájkarate közben, hogy nekem sem a kínai telefonokkal van bajom, van/volt több is. A helyén tudom kezelni őket, igazából annyit (na jó, talán kicsit többet is :), érnek, mint amennyit adunk értük. Én is használok egy igazán noname-et majdnem egy éve, szeretem, kiválóan működik, persze a GPS-ét leszámítva. De ha egyszer sz@r egy képessége, akkor sz@r, és attól, hogy kiröhögjük azt aki felhívja erre a figyelmet, lebunkózzuk, lehülyézzük, még sajnos sz@r marad. És sajnos mindnek az volt, ami nálam járt/van, és netszerte mást sem lehet olvasni, mint hogy baj van az MTK lapkás telefonok GPS-ével.

    A flame alatt 3 hozzászólás jött, akinek gond volt a GPS-szel, egy segítő hozzászólást sem írt a sok szájkaratés, inkább elment sírni a moderátor fórumba, ahelyett, hogy legalább egy antenna fix linket keressen, hátha segít annak a valakinek. Csak gratulálni tudok.

    Ezt a képet vasárnap lőttem, sajnos elég beszédes. A középső készülék egy Qualcomm Snapdragon 200-as, a bal oldali egy Star Q9000 (MT6589), a jobb oldali meg egy Haier W718J (MT6572). Mindegyiken megvan a jel, az MTK-sokon is adott a fixhez szükséges legalább 4 műhold jele, de hogy a pontosságuk nem 4 méter, arra a fejemet teszem. Több tíz métert ugrált a pozíció szinte másodpercenként mindkettőn.

    Valami nem jó, és ez ugye már nem antenna baj, hiszen megvan stabilan 6-7 műhold jele, mégsem tudja belőle normálisan kiszámolni a pozíciót.

    Az is lehet, hogy szoftveres a probléma, csak egyszerűen még senki sem jutott el odáig, hogy utánajárjon, a kínai gyártónak meg ez a "minőség" is megfelel.

Új hozzászólás Aktív témák