Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gee-Bee

    tag

    válasz domedee #1 üzenetére

    Na welkom :))

    Próbálok válaszolni,
    -Először az ''őstopikban'' kérdezett ''agyonszűrőzésre'': A GPS vevők jelentős többsége nem precíziós felhasználásra készül és nem spec antennával működik. Viszont elég jól ismert az a pályaforma, amelyet befuthatnak. Ezt a vevőbe épített digitális szűrőkkel ki is használják. Pl. egy repülőgépre optimalizált vevő nyugodtan feltételezheti, hogy nem halad cikk-cakkban a gép, vagy a sebesség növekedésével várhatóan a haladási irány is kisimul. Ezért van az, hogy ha gyalogosan, főleg össze-vissza útvonal bejárása során mérsz egy ilyen vevővel akkor hatalmas marhaságokat fog mutatni.

    Az OEM vevő alatt azt értem, hogy vagy paraméterezhető a szűrője vagy legalábbis nincsenek alápakolva felesleges sallangok, ha meg igen, akkor elárulják, hogy mi az. Nekem a u-blox termékei nagyon szimpatikusak és elég jól be is vált eddig mind.
    Van egy Antaris nevü lapkakészletük, amely teljeskörűen programozható és testreszabható.
    A hátulütő, hogy a kiszolgáló elektronikát neked kell megépíteni, vagy megvenni, de még így is nagyon jó áron tudsz hozzájutni.
    Pont nekik van egy új, TIM-LH nevű cuccuk, amiről nagyon jókat írnak, de még nem láttam, hátha másnak van vele tapsztalata.
    Bővebben: link

    DE MINDEZ hétköznapi felhasználás esetén teljesen felesleges info, gyakorlatilag bármely, standard vevő megteszi, ha valaki navigálni akar. (30 méteres hiba esetén aki eltéved, az magára vessen).

    Folyt köv.

    �%-12345X

Új hozzászólás Aktív témák