Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz <Adamsky> #18 üzenetére

    Na, akkor válaszolnék magamnak: :)

    SiRF módban ezeket lehet ki-be kapcsolni, ill. átállítani.

    Static Navigation (SN)
    Ha a sebesség 1,2 m/s alá csökken 3 másodpercig akkor a vevő ''befagyasztja'' a poziciót. Ebből az állapotból csak akkor lép ki a vevő ha 1,4 m/s fölé nő a sebesség vagy 200 méternél jobban eltávolodunk a helytől. Értelemszerüen gyalogos felhasználáshoz nem használható, autóval közlekedve viszont nagyon hasznos tud lenni városban hogy magas házak között a piros lámpánál, a balra kanyarodó sávban állva nem kell állandóan ezt hallgatni: ''a következő lehetőségnél balra, újratervezés, forduljon vissza'' az elmászkáló GPS pozició miatt, ugyebár.
    Alapállapotban kikapcsolva.

    Track Smoothing.
    Útvonal felvételénél kisimítja a GPS pontatlanságából eredő ugrásokat.
    Alapállapotban kikapcsolva.

    Megadhatjuk hogy ha a szükséges 4 műholdnál kevesebb látható hogyan dolgozzon a GPS. Konfigurálhatjuk az Altitude hold (3 műhold), Degraded mode (2 ill. 1 műhold) és a Dead Reckoning (0 műhold) módok paramétereit.

    Ha a pontosság a legfontosabb akkor a Power/DOP/Elevation maszkokkal kizárhatjuk a mérésből a túl gyengén vehető/''túl pontatlan''/túl alacsonyan levő műholdakat.

    Ezek azért nem rossz dolgok.
    Más kérdés, hogy én a saját GlobalSat BT-338-am sehogy sem tudtam SiRF módba átkapcsolni, pedig próbáltam PC-ről a SiRFDemo-val és PDA-ról is a SirfTech-el.
    Mit szúrhatok el? Mire kellene odafigyeljek?

Új hozzászólás Aktív témák