Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz laszlohu #14494 üzenetére

    Na várj, válasszuk szét a kettőt, mert Te most kifejezetten a külön Androidos Facebook-alkalmazást linkelted be, de egészen idáig csupán a Chrome-ról, és annak "asztali" vagy "Windows 8-as" módjáról volt szó! Chrome-alkalmazás is van külön, ha már Android. Ehhez most hogy jön a kifejezetten Androidos Facebook-alkalmazás - amúgy is Windows 8-mód volt a középpontban? (Ha jól értettem, Te most itt az Androiddal ellátott tableteket vetted elő - vagy mégis a Windows 8-asokat? :DDD Nem sikerült kihámoznom a lényeget, mert most itt keveredik az Android a Windows 8-cal, és nem értem, a kettő hogy jön össze...)

    A Facebook-alkalmazást amúgy okostelóra én amiatt nem telepítettem, mert pofátlanul sok mindenhez kér hozzáférést. Persze ezt a hozzáférési listát sokan nem szokták nézni. Én aztán nagyon nem szeretem az összeesküvés-elméleteket, de azért az már tényleg megdöbbentő, hogy a Facebook-alkalmazás mennyi mindenhez kér engedélyt, mekkora az a lista, és a baj az, hogy nem korlátozhatom tetszés szerint a dolgait egyenként. (Például minek van szüksége az én NÉVJEGYEIMRE? Meg ilyenek: "Az engedéllyel rendelkező alkalmazás bármikor, az Ön jóváhagyása nélkül használhatja a fényképezőgépet." - MIÉRT? "Telefonszámok közvetlen hívása [...] az Ön jóváhagyása nélkül kezdeményezhetnek hívásokat" - jó, értem, biztos nem fog a nevemben a hozzájárulásom nélkül hívásokat kezdeményezni, mivel az pontosan követhető lenne, de hadd ne engedélyezzem már ezt alapból. "Ez az engedély lehetővé teszi, hogy az alkalmazások mentsék a híváslista adatait" - ezt szintén hadd ne engedjem már meg neki. Aztán még sok mindent sorolhatnék, hogy én mit szeretnék alapból tiltani számára, de sajnos éppen az a baj, hogy nem adhatom meg neki ÉN, hogy mit akarok engedélyezni - ha egyszer engedélyezem, akkor mindezt globálisan engedélyezem.) Az oldalán, az Engedélyek fülön amúgy megtekinthető az az óriáslista.

    (#14496) laszlohu :
    Ez ránézésre nem tűnik rossznak, jó tudni ilyenről is.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák