Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Hej, de jó, hogy ilyen topik is van. Bár látom, főleg elektromos gitárokról van szó, azért bepróbálkoznék azzal a kérdéssel, hogy ez vajon ennyiért vállalható, használható? Egy full kezdőnek kellene, 11 éves kislány, de nem akarok neki kisebb gitárt venni, lassan 150 centi máris, és folyamatosan nő (a kislány, nem a gitár).

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Szten Márs #9696 üzenetére

    Fogalmam sincs, mit szeretnék. Nagyobbik lányomnak lesz a szülinapja jövő hónap elején, jó régóta rágja a fülünket egy gitárért. Egy barátnője tanult gitározni, nála próbálgatta néha, de közben egy fél kontinenst költöztünk.

    Igazából azért ezt néztem, mert a legolcsóbbat mégsem akartam megvenni, és ez még tűréshatáron belül van anyagilag akkor is, ha végül rájön, hogy mégsem akar gitározni, és a nyakunkon marad. Anno tizenévesen még én is próbálkoztam gitározással, pár alap akkordig jutottam, de megvan még a Gitáriskola, azt megkapja mellé, aztán próbálok melléülni és foglalkozni vele, hogy valamennyire szinten tartsam a motivációját.

    Ez a honlap is úgy jött, hogy elkezdtem hirdetéseket nézni, végül itt kötöttem ki, és kezdtem el böngészni a kínálatot. Az Ibanez neve még nekem sem csengett ismeretlenül, gondoltam nagyon gagyi csak nem lehet...

    Akusztikust szeretnénk mindenképpen, a fém és nylon húr nem tudom mennyire jelentős különbség. Gondolom a fémhúr azért nehezebb ügy, amíg nem bütykösödik meg kellőképpen a kéz, főleg gyereknek. :)

    Szerk: Ja, meg ugye ez komplett készlet tatyóval, hangolóval, az meg úgyis kell hozzá.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Eastman #9699 üzenetére

    11 éves... ha teheti, kislánypopot (Selena Gomez, Miranda Cosgrove, Taylor Swift, 'Callmemaybe', ilyesmik). Ha nem válogathat, akkor meg én próbálok némi klasszikus zenei műveltséget beleverni: a Queen szerencsére nagy kedvenc, emellett Guns'n'Roses, Bon Jovi, Roxette, Brian Adams, mindenféle ezredforduló körüli tinglitangli poprock, néha azért egy kis Dire Straits, Mark Knopfler, no meg egy kis country is van a lejátszón a kocsiban. De hallgattatok velük Quimbyt meg Kispált is. Ezeket mind általában véve jól fogadják. Nagy kedvenc a Csík zenekar, ez ilyen korosztályos dolog most, a Quimby-féle Most múlik pontosan feldolgozás egy időben végtelenítve ment. No meg évekig néptáncolt (heti több próba, nyári tábor, fellépések, meg minden), egészen most nyár közepéig (itt még majd ki kell találnunk, hogy oldjuk meg), úgyhogy a valódi népzene sem probléma, de az nem kimondottan gitáros téma.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Eastman #9702 üzenetére

    Affene, lebuktam. :D

    Szerk.: De egyébként tényleg fogalmam sincs. Közben szemezek ezzel a Fenderrel is. Gondolom hasonló kategória.

    Szerk 2: Örülnék neki amúgy, ha a lányom rákattana, meg annak is örülök, hogy egyáltalán eszébe jutott, hogy akar egy gitárt, no meg hogy végre nem Playmobil állatkórház van a kívánságlistán. Én már nem hiszem, hogy komolyabban nekifeküdnék a dolognak, de azzal meg nem akarom elvenni a kedvét, hogy valami párezres vackot veszek neki. No meg azt hiszem, sosem árt, ha van egy rendes gitár a háznál, ki tudja, mikor szottyan mégis kedve, ha most fel is adja. Meg van egy húga is, aki még csak hatéves, ő is lásson ilyet.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Szten Márs #9704 üzenetére

    Köszi, közben én is ezt néztem, mondjuk a Sunburnt verziót, nem tudom, a színen kívül van-e különbség. Gitáriskola természetesen a Muszty-Dobay, szerintem egy egész ország tanult gitározni vele a rendszerváltás környékén. :)

    Zenenézéssel nem lesz gond, egész nap a youtube-ot bújja mindkét gyerek, ott meg bedob linkként mindenféle élő felvételt is. Miranda Cosgrove egyébként az iCarly-ból ismert főleg, meg egy csomó gyerekfilmből, kellemes angry-girl-popot játszik, kicsit rockosabb talán, mint a többiek. Meg van még egy csomó kortárs tinilány, némelyik egészen ügyes, a személyes kedvencem nekem Kate Voegele, kimondottan zenei szempontból - neki pl van egy csomó egyszálgitáros videója, bár azt nem tudom megítélni, hogy mennyire játszik jól, ill. technikásan. Klasszikusokból van egy csomó koncert DVD-m, szoktuk is őket nézni, érdekes látni, ahogy esténként eldőlnek a kanapén, és koncertet néznek, nem gondoltam volna, hogy gyerekeket ez így le tudja kötni.

    Köszi a tanácsokat még egyszer, megmutatom páromnak is, és valamelyiket megrendeljük ezek közül szerintem.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Szten Márs #9708 üzenetére

    Én is a Fenderre hajlok, valahol majd megpróbálom áthúroztatni, nem biztos, hogy én neki merek állni egyedül. vagy bemegyek egy hangszerboltba, és megkérdezem, hogy tőlük is megkapom-e ennyiért, elég nagy város ez, csak van valami ilyesmi... Hm, találtam is, a Session-nak van egy fióküzlete, ott is van ez a Fender, meg Ibanez is, igaz előbbi nem szettben. :( Lehet benézünk, ráadásul még kvázi útba is esik.

    A gyerekcsatornák meg annyi nézhetetlen 'zenés' szemetet adnak manapság (Hannah Montana, van valami riszás, meg még vagy 4-5 klón, egyik borzasztóbb, mint a másik), győzöm letiltani őket, az iCarly a Nickelodeonon megy, ez az egyetlen nézhető "ifjúsági" (értsd tinilány) sorozat.

    És még egy kérdés: nem igazán találtam, hogy mitől Country, vagy Concert egy gitár? Egy ilyen összefoglalót sikerült gugliznom, ez jól is jött, de ebben sincs benne így ebben a formában. Vagy a Concert gitár a nylon húros, a Country meg a fémhúros? Lehet, hogy butaságot kérdeztem, de ez nem tiszta még.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz BluEyes #9713 üzenetére

    Na, bementem a helyi Sessionbe, találtam egy szimpatikus eladót, aki hálistennek angolul is tudott (a németem finoman fogalmazva hagy kívánnivalókat maga után), és diszkréten rábeszélt egy ilyen szettre: [link]. A Fender a Dreadnought test miatt kicsit nagy volt, meg azt tanácsolta, hogy inkább valódi fa testű gitárt vegyünk, mert csak szebben szól. Megbízhatónak tűnt a figura, nagyjából azt mondta, amit ti is. Ajánlott csere húrkészletet is, ha a 12-es fémhúrok nagyon törnék a kislány kezét (én kipróbáltam, nekem nem volt vészes, de azért ez egy férfikéz).

    Érdemes egyébként megnézni az üzlet képeit a neten, kis híján összepisiltem magam, amikor megláttam, hogy ez hogy néz ki élőben. És ez csak a gitáros szint volt, a többi részt meg sem mertem nézni... MIndenhol gitárokat próbálgattak, hangoltak, húroztak, hangszigetelt próbatermek, szintén színültig rakva gitárokkal, polcok rogyásig oktató- és koncert DVD-kkel, ehhh...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Én letöltöttem Androidra egy hangolóprogramot, az 'pontosan' megmondja a frekvenciát és a hangot is. Gondolom több ilyen progi is van, én leszedtem az elsőt, aminek a legjobb volt a user értékelése. A neve gStrings (igen, kicsit kétértelmű, de vicces). Ezzel nulla előképzettséggel pillanatok alatt hangoltam be a gitárt, miután a hozzá kapott hangolóval küzdöttem egy darabig.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz sajtee #9778 üzenetére

    "Méghogy zseni?! 37 éve naponta 12 órát gyakorolok, és azt mondják rám, hogy zseni vagyok?" - szólt szarkasztikusan az őt csodálóknak Sarasat spanyol hegedűművész.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák