Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • izomhod

    senior tag

    válasz madmike #14777 üzenetére

    a fender squiert vinném 10ért!
    vagy ha együtt adja, akkor megveszed mindkettőt, és amelyik tetszik, az marad

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz madmike #14777 üzenetére

    Nekem nem világos, hogy egyben ennyi-e, vagy külön külön. Az a Fender az nem Fender, az egy Squier. És most lehet nem leszek népszerű, de az a helyzet, hogy a Squier gitárok azok, amiket a Fender a saját nevével már nem szeretne eladni... Igen, valóban a Fenderhez tartozik, de a kínálat alja, a gyengébb fizetőképességű piacokra tervezve, illetve az erősebb fizetőképességű piacokon azoknak, akik nem nagyon szeretnének költeni gitárra. Ennek ellenére vannak klasz Squier elektromos gitárok, amik maximálisan megérik az árukat. De itt a dolog kulcsa, hogy elektromosban... a Fendert eleve nem érdekli az akusztikus gitárok világa, kiadott pár modellt, csak, hogy az is legyen alapon, de egyébként amilyen nagy név elektromos gitárok terén, olyan jelentéktelen az akusztikus kínálata. A nagy riválisnál, a Gibsonnál ott van az akusztikus kínálat legalja, ahol a Fendernél a csúcsa...

    Én Fenderből a CD60-at ismerem, ezt fogtam, próbáltam már, a lehető legalapabb gitár, full rétegelt lemezből, annál alább már nem tudom hova lehet menni, hol lehet még spórolni de ezzel a Squierrel mégis össze tudták hozni... na mindegy. Nem volt még a kezemben, de kicsit félnék tőle.

    A Julia okés gitárokat gyárt nagyon olcsón - legalábbis ami a fémhúrosaikat illeti. Ez a nylonos nem tudom milyen lehet, nem próbáltam. Valószínűleg mindkét gitár hársfa fedlapos (ami nem éppenséggel egy hangszerfa), aminek következtében kellően fedett, buta hangjuk lesz, ami egy dolog, ezzel lehet élni... ami fontosabb, hogy nem tudom mennyire lehetnek az égben a húrok, a nylonosnál a D húr mennyire rezeg-berreg (szokásos dolog), a fémesnél meg mennyire vágná kettébe az ember ujját... lehet semennyire, lehet nagyon, fene tudja.

    Ne kapkodd el a gitár vásárlását. Tényleg menj el egy hangszerboltba, pengess meg fémeseket és nylonost is, és nézelődj, hogy melyik hogy is néz ki, hogy kéne muzsikálnia - szó szerint.
    Ha nylonost néznél, akkor ezt ajánlanám, fémhúrosban most nem találtam ajánlhatót.

    Milyen műfajban szeretnél gitározni? Erről nem láttam, hogy írtál volna - ha csak nem vettem észre, akkor sorry.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák