Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Arjuna

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ezen a héten (2009. jún. 22.-28.) vettem át a megrendelt Genius SP-HF 2000X rendszeremet. Az átvétel óta eltelt idő tapasztalatait szeretném megosztani veletek, később pedig egy online teszt cikk írása is szóba jöhet, valamint fotókat is mellékelek a cikkhez.

    Előzmények:
    -főleg e fórum alapján döntöttem ezen rendszer megvásárlása mellett.
    -volt szerencsém hallani egy M. M.-ban egy Genius 2000A rendszert és nem győzött meg, hangilag sem, és ami nagyon nem tetszett benne, az a csatlakozók és hangerőszabályozók idétlen elhelyezése volt
    -a munkahelyemről ismertem a 2000X kistestvérét: az 1100X típust, amit az ottani gépemhez használok, és rendkívül jónak tartom azt is, ebből gondoltam, hogy a nagytesó még jobb lehet, és nem is csalódtam :)

    Pozitívumok-Az első benyomások:
    -rendkívül jól szól :D
    -tiszták a hangok, és a basszus bőven elég (nincs az az "egészségtelen" basszus), a magas hangok is tiszták
    -kellemes meleg hangzása van, mint a régi típusú hangszóróknak, de ezzel együtt kiváló hangminőséggel (nekem pont ilyen kellett főleg a hangszeres zene hallgatásához), egyszerűen "él" a zene, leválik a hangszóróról, ahogy egy haverom mondta: "beszél"
    -féltem, hogy kevés lesz a 60 watt, de bőven elég :D
    -a tücc-tücc zene is szépen szól alatta
    -a dizájnja egyszerűen gyönyörű, nekem mindig is ezek a klasszikus fadobozos megoldások jöttek be.

    negatívumok-észrevételek:
    -a hangerő szabályozót a felénél ritkán mertem feljebb húzni, ott már torzít, valószínűleg a 9mmesnél vastagabb falemez jól jött volna
    -jelentkezik a bedugott fülhallgatónál is szóló hangszóró problémája (csak magasra vett hangerőszabályozó esetén!!!), ezt úgy oldottam meg, hogy a hangkártyához egy jack elosztót illesztettem, ami kettéosztja a hangkártya audio jelét a fülhallgató, és a hangfalak felé, így, ha fülhallgatón használom a gépet, akkor be sem kapcsolom a hangfalakat lsd. KÉPEK
    -nem jó minőségű RCA vezetékeket adtak hozzá (csipkézett végű RCA), a sajátjaimmal használom, amiket videókimenetekhez adtak (tömör végű), sokáig dugdosgattam ki-be, mire megállapítottam, hogy a tömör végű sajátom tényleg jobban szól :U
    -az előlapi mp3 csatlakozó bemenetéhez adott rövidke 3,5 mm-es Jack-Jack kábel silányabbnak tűnik, mint amit az 1100X típushoz adtak (ez utóbbin még a Genius logó is rajta van!). lsd. KÉPEK
    -leszedett hangszóró védőszövettel tényleg jobban szól, erre a gyártó honlapja is utalást tesz ;) =====> "A levehető, áttetsző első panelen jól láthatja a szabályzókat és a design részleteit, vagy egyszerűen csak eltávolíthatja a panelt, hogy működés közben jobban érzékelhesse a hangszóró lüktetését."
    forrás: [link]

    Apró ijedelmek:
    -mp3 lejátszóm előlapi csatlakozásakor, néha nem szólalt meg a nem erősítővel rendelkező hangfal (ami nálam a jobb oldali) :F , ez valószínűleg az mp3 lejátszó 2,5 mm-es audio jack kimenetének illetve az ebbe csatlakoztatott 2,5-3,5 mm jack átalakítónak köszönhető. Ezt forgatva újra szolt a hangfal.
    -észrevenni véltem az erősítővel ellátott hangszóró basszus membránján egy körbefutó repedést :Y , azonban erős nagyítás alatt látszott, hogy valójában oda több ragasztó jutott, és nem repedés. :B

    Összesítve:
    -teljesen megérte a pénzt, összesen 15 eFt volt Áfával, szállítással együtt :C
    -fontos kiemelnem, hogy nem alaplapi integrált hangkártyával használom, hanem egy Abit Home Theater AU10-essel (ami mellesleg a hónap vétele volt a CHIP magazin 2002. júliusi száma szerint) :DD

    KÉPEK:

    Kép 1
    Kép 2
    Kép 3
    Kép 4

    [ Módosította: ngabor2 ]

    Always Hardcore!

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés