Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Exodion

    aktív tag

    válasz LuckyL #20435 üzenetére

    Hát nézd én is szeretném tudni. A határozatban ez szerepel amit tértivevényes levélben megkaptam:
    A bepanaszolt előzetesen, írásban úgy nyilatkozott, hogy a Testület határozatát kötelezőnek fogadja el.

    Majd a felsorakoztatott ellenérv:
    A tanács döntését kötelezésként elfogadjuk, amennyiben az megfelelően indokolt.

    Na ezt bogozza ki valaki. Habár le lehet ezt fordítani. Ha nekünk tetszik akkor elfogadjuk kötelezésként ha nem akkor nem. Amúgy értem én az emailen megküldött reakciójukat de komolyan. Csak kompett hülyeségnek tartom és ez az időhúzás és már csakazértse kicsit idegesít. Példának okául a mai napig nem ismerik el a hibát hibának noha a gyártó szervize nemhogy elismerte megjavítani se tudta. Írásban kétszer jeleztem elhúzódó ügyintézésre hivatkozva elállási szándékom, egyszer fizikai levélben 2019.05.31 -én a hiba leírásához csatolva hivatkozva a Ptk 6:154 1. bekezédésére, majd miután a gyártó megerősítette hogy javíthatatlan június.12 -én. Most a két fájó pont számukra az hogy:
    - balfasz vagyok programozó diplomával nem értek hozzá és az nem hiba - de az sőt megjavítani sem lehetett tehát nem értem az indoklást
    - és nem úgy van az a 36hónap jótállás mert az 12hónap. Ezzel meg végképp nem birok egyetérteni mert itt van előttem a jótállási lap rajta: Garancia időtartama: 36hónap.

    Alatta meg a jótállási feltételek között már 12hónap jótállás + 24hónap RAJTUK keresztül érvényesíthető gyártói jótállás. Hát nekem tökmindegy a 12+24 is megfelel ha:
    - vagy tudom érvényesíteni a garanciát a gyártóval - nem tudom csak bolton keresztül
    - vagy akkor nem szarakodunk ha leadom A hibával akkor továbbítsa A hibával és ne mondja azt hogy nem hiba utánna meg mint egy óvodában próbálunk kibújni a kötelesség alól

    És igazából ennyi. A többi érvelésük igazából csak arra irányul hogy a határozatban nem Ctrl+C -> Ctrl+V az idézetek és pontatlanok. Most írtam két Debreceni ügyvédnek, hoyg tök szivesen leülnék velük átbeszélni a sztorit hogy most én is meg a békéltető testület is kompett idióták vagyunk vagy sem :DD , de még várok az árajánlatra mert lakáshitel mellett nem igazán tudok kipengetni 50-60eFt -ot 1-2óráért amíg ezt átnyálazzuk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák