Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz ML320 #1147 üzenetére

    Ehhez hasonló vitát már több kereskedővel is lefolytattam itt és máshol, egyszerűen azért, hogy legalább az a pár dolog tiszta legyen, amiről beszélünk. Azért örülök, hogy egyes dolgokban egyetértünk. :) Lehet, h nem hangsúlyoztam eléggé, de én magam nem szoktam mindig mindenáron kikövetelni, ami betű szerint jár, kivéve azt az esetet, amikor a kereskedő húz fel azzal, hogy nem ismeri a szabályt, és hülyének néz, ami - ha csak visszaolvasol ebben a topikban - sajnos sok emberrel előfordul.

    Szóval részemről a lényeg, hogy ismerni kellene a szabályt, és akkor ahhoz képest egyezkedhetünk, hogy gyorsan és mindannyiunk számára normálisan rendeződjön a dolog. Ha valaki kérdez, mindig oda szoktam írni, hogy próbáljon megegyezni, ha normálisak voltak vele, mert különben pereskedni nagyon hosszú és sokszor eredménytelen dolog (lásd felszámolják a céget). Így mindenkinek könnyebb lesz talán, csak ezért csinálom, nem a kereskedők ellen... ;)

    Na de azért ezt még elmondom, hogy is van :):
    309. § (2) Kicserélés vagy elállás esetén a jogosult nem köteles a dolognak azt az értékcsökkenését megtéríteni, amely a rendeltetésszerű használat következménye.
    Tehát ez alapján akár a levásárlás felajánlásánál sem vagy köteles elfogagadni semminemű "új" árat. Ne a vevő pénztárcáját terhelje, hogy most bármi is olcsóbb.

    Ez a szövegrész arra vonatkozik, hogy ha az mp3 lejátszómat (egyébként cd-s volt, úgy sajnálom, sosem lehet már Rio-m ezek miatt, gyönyörű hangja volt... :O ) kicseréli az üzlet egy másikra, vagy elállásra kerül a sor és a teljes vételárat visszafizeti, akkor tőlem nem követelhet x ft-ot azért, mert most annyival kevesebbet ér, mint amikor megvettem. Ennek az az oka, amit korábban is leírtam röviden, hogy a jogalkotó valami olyat gondolt, hogy "tetszett volna hibátlant eladni", ez tkp egyfajta "bünti". Egyébként vannak országok, ahol egyes esetekben lehet ilyet, pl. angoloknál, az EU harmonizáció ellenére ezt az eltérési lehetőséget még meghagyták. De nálunk nem, korábban sem lehetett sosem és szinte biztos, hogy ezután sem lesz ilyen lehetőség, ezért (is) kell teljes vételárat visszaadni.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák