Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobak 27

    tag

    Sziasztok!

    Relatíve új vagyok a laptoposok között, nem nagyon használtam még előtte, de most eljött az idő.
    Alapvetően munkára kellene, elsősorban Autocad, MEP, Revit, ami mind erősen gépigényes. Nem mondom, hogy nem játszanék rajta időnként, de nem vagyok egy fps vadász.
    Azért keresgélek gamer notik között, mert ahogy olvasom elég erősek és bírják is a terhelést.
    Amire szükségem van, I7-es proci, 16 giga ram, dedikált videókártya, amivel legalább 1, de inkább 2 monitort meg tudok hajtani.
    A keret 300-350e Ft, ennél többet nem tudok rááldozni. Hordozhatóság nem szempont.

    Amiket néztem, az a Lenovo Y700-as, az Asus G551vw és az Asus GL552j. Az utolsó 950M-es videokártyával szerelve, ssd-vel is 300 körül megállna. Ja, az ssd fontos, mert sokszor kell relatíve nagy fileokkal dolgoznom.
    Ahogy itt olvasom, teljesítményben a Lenovo-t mondtátok, de meghallgatnék mindenféle véleményt. Kb 1 héten belül meg akarom venni, és csak számlás, garis, magyar papíros jöhet szóba.

    Boltokra volt itt megjegyzés, az alábbiak közül melyik jöhet szóba:
    Computer imperial, Radium, Digiprime, Laptopszalon, esetleg más?

    Előre is köszönöm a segítséget.

  • Kobak 27

    tag

    válasz Mikulásbá #8689 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat.
    A hordozhatóságot úgy írtam, hogy nem akarom minden nap vinni magammal, de mindenképpen laptopra van szükségem.
    Házon belül is hordozom, meg időnként asszony is használná és tárgyalásokra is lehet, hogy vinnem kell, tehát mindenképpen csak laptop játszik.
    Sajnos ahhoz nincs kedvem, hogy a nagy gépet cipeljem mindenhova (volt ilyen is, de nem túl egészséges).
    Az üzleteket megnézem, kösz az infókat.
    Gépekről vélemény? Más javaslat?

  • Kobak 27

    tag

    válasz Szepi1979 #8697 üzenetére

    Gondolkoztam rajta, hogy valamilyen quadro vagy firepro kártyával nézzem, de akik használják azt mondták, hogy az új vga-k már elég jók munkára is. A benti gépeinkben quadro van, nagyon jó, de ugye csak és kizárólag munkára. Ezt meg használnám esetleg játékra is.

    Workstationök közül melyikre gondoltál? Azért ahogy mondtam 350 körül van a lélektani határ nekem.

  • Kobak 27

    tag

    Sziasztok!

    Kértem már tanácsot korábban notebook vásárlással kapcsolatban, akkor több nagyon hasznos választ is kaptam. Ezeket, illetve a teszteket egyéb véleményeket meghallgatva a Lenovo Y 700-as noti mellett döntöttem, de kicsit elbizonytalanodtam. Az Y700-as elég komoly konfig lenne, mert 6700Hq procival, 16 giga rammal, ssd-vel együtt kérném, így lenne 342.000 Ft. Ahogy korábban írtam alapvetően nem játékra, hanem munkára használnám, igaz nem napi 8-10 órában, csak otthon, éjszaka.
    A rengeteg hozzászólás alapján a másik gép ami szóba került, az az Asus G751-es. Ennek ugye 17"-os monitora van, viszont jóval drágább, ami nekem most nem igazán férne bele.
    Tehát a fő kérdés, inkább Y700 (hordozni talán egyszerűbb, ha vinnem kell) és vegyek hozzá egy jó külső monitort (ami biztos, hogy kelleni fog) vagy G751, viszont szerényebb konfiggal vagy rosszabb helyen megvéve.
    Konkrétan [erre] vagy ez de ebben nincs ssd, ami kellene.

    Mondanom sem kell, hogy a 400e Ft-os határ már nagyon messze van az eredeti 300 körülitől, így nehezebben kivitelezhető nekem.
    A másik kérdés, hogy az Asusnak 15"-os méretben nincs hasonlóan jó laptopja, csak az 551-es, amit nem szeretnék.
    Válaszokat előre is köszönöm.

  • Kobak 27

    tag

    Sajnos használt gép nem játszik, mindenképpen számla kell az áfa miatt.
    Azt értem, hogy a G751-es jobb, de az nem számít, hogy nem 6700-as hanem 4720-as a procija vagy hogy nem DDR4-es, hanem DDR3-as a memóriája (1600vs 2133 Mhz)? Laikusként kérdezem.
    SSD-t azért szeretném most beletenni, mert valószínű elég nagy fileokkal kell dolgoznom és nem akarom 1-2 hónap múlva újratelepíteni az egész gépet.
    A boltok tudom, hogy nem annyira ajánlottak, viszont ott kb 400-ért benne lenne az, amit szeretnék.
    Itt 403e Ft lenne ssd nélkül, ami még kb egy 20-as.
    Nagy a dilemma, elsősorban a pénz miatt.

  • Kobak 27

    tag

    válasz Mikulásbá #9147 üzenetére

    Azért egy árat meg specifikációt írhatnál, akár privátban is, hátha. Bár azt tudd, hogy a netto árral kell versenyezned, csak akkor jöhet szóba, ha nagyon megérné nekem.
    Kösz.

  • Kobak 27

    tag

    Ahogy írtam, a pénz az egyik fele, de ha már összeszedek 340-et, akkor a 400 nincs már olyan messze, de annál feljebb nem nagyon mennék.
    Mindig van feljebb, lassan el lehet jutni az 1,3 millás fullos, vízhűtéses Asus Rog-hoz is, de azért mindig meg kell húzni egy határt.
    Viszont ahogy nézegettem, pl az Asusra rá tudnék kötni 3 külső monitort is akár, ami nálam játszik és 32gb-ig tudom esetleg növelni a memóriát, van benne dvd és ha jól láttam sima ssd is belemegy, nem csak az M2-es, amin megint nyernék egy kicsit. Szóval ezek nagy előnyök.

    Kérdeznék még az Asusról 1-2 dolgot.
    Ebből is van ezer féle típus. Ha jól értelmezem, akkor csak a processzor és a videókártya (esetleg a memória mennyisége) változik, de az alap gép az nem. Jól tudom? Tehát a hűtése és a kialakítása mondjuk a JT és a JY változatnak azonos?
    Én úgy gondolom ,ha az Asus mellett döntök, akkor egy alapabb változat lesz 4720-as procival, 970M-es videókártyával és minimális memóriával ssd nélkül, mivel ezeket bele tudom tenni utólag is. Jól gondolkozom vagy van más különbség is a típusok között?

  • Kobak 27

    tag

    válasz Jazz #9175 üzenetére

    És 380ért 970m videokártyás 751-es? Igaz g-sync nélkül, de az a baj, hogy a 980as most inkább 450, nem hiszem, hogy nekem ár 70e ft pluszt vagy hogy kihasználnám.

  • Kobak 27

    tag

    Sziasztok!

    Anno 6 éve szintén itt tájékozódtam és nem bántam meg, így újra itt kérdeznék.
    Akkor egy Dell 7559-est vettem 6700K proci 960m videókártya 16 giga ram. A mai napig ezt a gépet használom elsősorban munkára, nem is keveset.
    Mivel főleg Autocaddel és hasonló mérnöki programokkal dolgozom, így kell az erős proci, a sok memória és a jó videókártya.
    Játszani már kevesebbet játszom, de időnként ellövöldöznék egy egy Cod szériával, ne adj Isten mással.
    Alapvetően asztalnál használom, 90%-ban hűtőpadon külső monitorral és billenytűzettel, de időnként kell, hogy vigyem magammal.
    Az lenne a kérdésem, hogy milyen gépet tudnátok jó szívvel hosszabb távra ajánlani? Ahogy nézegettem ez most 600-800 e ft körüli kategória, így nem kapkodnám el.
    A másik kérdés, hogy felmerült bennem, hogy amikor hordozom, akkor nem nagyon kell a bika videókártya, nem járható út e egy külső házas videókártya, ami azért erősebb is, mint a beépített vagy ez még mindig teljesen elhalt dolog?
    Gépekből néztem a Dell G15 5511-es sorozatot, az MSI különböző sorozatait (igaz nem lenne rossz a num pad), esetleg Asus Rog sorozatból, de még az Acer Predator is szóba került. Egy ideje nem követtem a fejlesztéseket, így minden segítséget megköszönök.
    Ja, 32 giga ramot szeretnék, a háttértár nem létszükséglet a nagy.
    Köszönöm a válaszokat.

  • Kobak 27

    tag

    válasz KillHates #77678 üzenetére

    Köszönöm a választ.
    Ahogy nézem ezek a munkaállomások még drágábbak, mint egy komolyabb gamer gép, ráadásul vga is gyenge benne.
    Nézegettem a tuti megoldást, ha mondjuk egy quadro lenne benne és mellé tenni egy külső videókártyát játékra, de ennyi zseton nem lesz rá.
    Ha elvetem a külső kártyát és mégiscsak egy komolyabb gépet szeretnék, akkor ilyen 800 körül mit ajánlanátok, amiben minél komolyabb proci van, 32 giga ram (akár bővítve), a kijelző azért nem olyan fontos, mert általában külső monitorokkal használom. Ha nem vennék külső kártyát, akkor minimum 3060-ast szeretnék. Így szűkítve mit ajánlotok? Munkaállomásból mi az ami jó, azokat egyáltalán nem ismerem?
    Köszi a válaszokat.

Új hozzászólás Aktív témák