Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darth_Revan

    veterán

    válasz Gaberiellb #31657 üzenetére

    G-Sync-ből is eddig 2 fajta volt.

    1) asztali monitoroknál használt G-Sync -> itt a monitor egy fizikai G-Sync modullal rendelkezik, ami kb pufferként is működik, ennek köszönhetően nem csak a frissítést szinkronizálja a képkocka számhoz, de a mikroakadáson is csökkent picit

    2) laptop kijelzőknél használt G-Sync-> nincs pufferként üzemelő G-Sync modul, helyette úgy oldották meg a frissítés szinkronizálását, hogy kihasználták az eDP port adaptív szinkronizációs képességét, így a szinkronizációért nem egy dedikált modul a felelős, hanem az eDP porton keresztül szoftver. Azonban mivel nincs puffer, ezért nem tudja olyan jól csökkenteni a mikroakadást, mint a dedikált modulos asztali monitoros megoldás.

    3) És most jön a 3. G-Sync megoldás, amit most jelentettek be. Mivel a 2) gyakorlatilag hasonlóan működik, mint a FreeSync, ezért az ültetik át és teszik lehetővé, hogy adaptív szinkronizációt használó monitorok (FreeSync monitorok) G-Sync szinkronizálása lehetséges legyen DisplayPort 1.2 csatlakozón keresztül.
    Azt azonban figyelembe kell venni, mint ahogy írtam, hogy a dedikált modulos G-Sync monitor egy hajszálnyit jobb élményt biztosít, továbbá hivatalosan 12 db monitor lesz támogatva, mivel a több millió FreeSync monitor közül csak ennyi ment át az Nvidia minőség tesztjén. A többinél is kézzel majd be lehet kapcsolni a driverben a G-Sync-et, azonban valami ok miatt elbuktak a teszten, tehát nem támogatott FreeSync monitornál még tovább romolhat a minőség.

    A "ultimate g-sync" az a HDR 4k felbontást támogató G-Sync vagy régi nevén G-Sync HDR.

    Tessék, itt a lista azokról a FreeSync monitorokról amikre az NVidia azt mondja, hogy elfogadható minőséget hoz a G-Sync rajtuk (azaz megfelelt a tesztükön):

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák