Új hozzászólás Aktív témák

  • d.beni

    aktív tag

    Sziasztok!

    Megjött a laptop a szlovákoktól. (https://www.lenovo-shop.sk/)
    A laptop doboza plusz még 1 dobozban volt benne és ez a doboz még fekete nem átlátszó fóliába is bele volt csomagolva. Szóval a csomagolásra nem lehet panasz!

    DPD-vel küldték a gépet. A fizetés beérkezése után még aznap feladták, és 2 munkanap alatt kiszállították. Szóval a kiszállítás is gyors volt!

    Maga a gép pedig pöpec :)

    Nem bántam meg, hogy innen vásároltam!

    Aki esetleg innen szeretne rendelni:

    20%-os szlovák ÁFÁs árakat látni a weboldalon, de ha magyar címre rendelsz akkor magyar ÁFÁt fizettetnek (27%).
    Ha tudsz Szlovák címre rendelni akkor marad a 20%-os ÁFA. (Tehát amit a weboldalon látsz árat)

    Magyar címre rendelés:
    Levonják a vételárból a 20%-ot.
    Ezután a levont árra rárakják a 27%-ot.
    Tehát a végösszeget így kell kiszámolni.

    Ami bonyolítja egy kicsit a dolgot, hogy ezt az ÁFA átszámolást a rendelés leadása után számolják ki.
    Tehát ha úgy rendel valaki mint én (előre kifizettem bankkártyával) (csak előre lehet fizetni, utánvétel nincs, bár Szlovák címre lehet, hogy van ezt nem tudom) akkor küldenek neki egy e-mail-t, hogy utalja el a még fennmaradó összeget az ÁFA különbség miatt.
    Itt maga az utalás is plusz költség lehet mert itt már nem tudsz bankkártyával fizetni hanem csak utalni. Utánvétel nincs!

    Remélem valaki esetleg hasznát veszi, bár itt volt már többször róla szó, de itt most talán egyben leírtam a legfontosabbakat.

Új hozzászólás Aktív témák