Új hozzászólás Aktív témák

  • gago1975

    őstag

    válasz gurus #52643 üzenetére

    Nem bántani szeretnélek és főleg nem személyeskedni, de itt azért súllyos túlzások vannak leírva:

    hütése is javult,hangja is.itt már írtam róla.anyaghasználata is jobb mint a tavalyi .Hűtés: A Strix G a CPU-ban elhelyezett, prémium szintű folyékony fém alkotóelemmel emeli a teljesítményt, jól szellőző külsejét egy öntisztuló termikus modul egészíti ki, mely a hosszabb élettartam érdekében kitereli a port. A kettős n-lapátos ventilátorok 83 lapátot pörgetnek, hogy növeljék a légáramlást, és az ultravékony hűtőbordák kibővítik a hőelvezető felületet. A ROG Armoury Crate szoftver zökkenőmentesen kapcsol az üzemmódok között a teljesítményt és a működési zajt az adott feladathoz optimalizálva. 17,3 colos Full HD (1920x1080) IPS szintű panel,240Hz- 144 Hz, 3 ms 100% RGB 348 nit .ez szuper nappal kertben ülve is.CPU-ban elhelyezett, prémium szintű folyékony fém pedig melyik új aptopan van?

    1. A folyékony fém a CPU és a hűtő egység között van.

    2. A hűtés max a TGC miatt javúlt, semmi mást nem csinált a hűtéssel ebben az esetben az Asus. Ezt viszont nem nevezném előrrelépésnek az elődmodel G731-hez képest Elég csak a gyári oldalra rápillantani és a képekre.

    ASUS ROG G731 hűtés leírás:

    Marketing duma:
    "AZ INTELLIGENS HŰTÉS FOKOZZA AZ ÉLMÉNYT
    A ROG intelligens hűtési filozófiája ötvözi a megfelelő funkciókat és rendszerbeállításokat, hogy minden helyzetben a legjobb élményt biztosítsa. A Strix G jó szellőzésű külső kialakítását az öntisztuló hűtőmodul csak fokozza, amely kilöki a port az élettartam növelése érdekében. A dupla, N-lapátos ventilátorok 83 lapátot pörgetnek, hogy növeljék a légáramlást, az ultravékony hűtőbordák pedig kibővítik a hőelvezető felületet. A ROG Armoury Crate szoftver zökkenőmentesen kapcsol át az üzemmódok között a teljesítményt és a működési zajt mindig az adott feladathoz optimalizálva."

    A képeken mindenki eldöntheti, hogy mennyit változott a G731-hez képest az új G17 712/732
    Ez a G731 hűtése:

    Ez pedig az új G17 712/732 hűtése:

    UGYANAZ Tehát a Változás, előrelépés = ZÉRO

    A marketing duma sem változott csak betették a folyékony fém dumát, csak ebben is félretájékoztatva:

    "A FOLYÉKONY FÉM FELTURBÓZZA A HŰTÉST
    A ROG intelligens hűtési filozófiája ötvözi a megfelelő funkciókat és rendszerbeállításokat, hogy minden egyes készülékház és komponens esetében minden helyzetben a legjobb élményt biztosítsa. A Strix G a CPU-ban elhelyezett, prémium szintű folyékony fém alkotóelemmel emeli a teljesítményt, jól szellőző külsejét egy öntisztuló termikus modul egészíti ki, mely a hosszabb élettartam érdekében kitereli a port. A kettős n-lapátos ventilátorok 83 lapátot pörgetnek, hogy növeljék a légáramlást, és az ultravékony hűtőbordák kibővítik a hőelvezető felületet. A ROG Armoury Crate szoftver zökkenőmentesen kapcsol az üzemmódok között a teljesítményt és a működési zajt az adott feladathoz optimalizálva."

    Asus ROG Strix G17 G712LWS

    Asus ROG Strix Hero III G731GW Review

    Mennyi lenne a hőfok eltérés a Gergello féle G731 és a te G712-ő között ha nem lenne folyékony fém a CPU-nál??? Mert itt jelenleg az látszik, hogy a G731 hűvösebb mint a tiéd.

    Azt külön cikinek tartom, hogy itt azt írják, miszerint "GPU ÓRAJEL-SEBESSÉG100 MHz-cel gyorsabbROG BOOST O.C.-VAL12° C-kalALACSONYABB HŐMÉRSÉKLET 4%-os ZAJCSÖKKENTÉS".
    Minél több 100Mhz-vel az órajel? A sima RTX 2070-hez képest?
    Csak azért mert a 2070s mobil Core Speed 1140 - 1380 (Boost) MHz, míg a sima 2070 mobil1215 - 1440 (Boost) MHz.
    A CUDA magokban jobb a super 2560 vs 2304.

    Nálam konkrétan az RTX 2070 turbó boost órajele 1900-2100Mhz között van és max 50°C játékok alatt.
    A CPU pedig max 60°C és csak sima 1 éves NT-H1-el van megkenve. Az is igaz, hogy VC(Vapor Chamber) hűtés van a Helios 700-ban:C:C

    A hőfokokat pedig KillHates Premium TGC-vel bőven lejebb viszi 12°C-nál.
    A zaj max attól változik, hogy az Asus által használt folyékony fém miatt alacsonyabb lesz a hőfok, mert a ventik ugyanazok.
    A folyékony fémet az Asus azért alkalmazta az új gépeinél, mert képtelen lett volna a 10750H-t már lehűteni. A 9750H-val is szenvedett már, elég csúnya hőfokokat tudott a gyári gittel produkálni.
    Szerintem kijelenthető, ha Gergello G731-ét KillHates megkenné "Premium"TGC-vel, akkor hőfokokban ugyanaz, hanem jobb értékeket kapna.

    "és leírja nem így van közben nincs is neki ilyen."
    Ebben teljessen igazad van, nekem tényleg nincs ilyen (mert jobb van), sőt még ha ingyen adnák se kellene.
    Ráadásul amennyiért te vetted a T-Com-tól 799K-ért (2219€), inkább gépet vettem volna.

    A te gépedért max ASUS ROG Strix G17 G712LWS - i7-10750H, 17.3FULL HD 144Hz, 512 GB, 16GB, Geforce RTX 2070 Super 8GB + ASUS egér ennyit adtam volna a helyedben, ha nem részletre vetted.

    A Helios 700-ból most jön ki a 8 mag 16 szál i7-10875H RTX 2070s-el VC hűtés és kb 900K lesz. Kint már 2436€-ért rendelhető.

    Ég és föld a két gép a Helios 700 javára hamár itt tartunk, nem lehet a kettőt összehasonlítani, nem egy kategória.

    Ha netán esetleg Asus-ra adnám újra a fejem, akkor csak a Chimera utód lenne az elfogadott. Annak normális a hűtése, teljesítménye, kinézete.

    [ Szerkesztve ]

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

Új hozzászólás Aktív témák