Új hozzászólás Aktív témák

  • gago1975

    őstag

    válasz Xerath404 #42795 üzenetére

    Szia.
    Előszór is egyet kell értenem egyes (#42799) blue_23 írásával mely szerint cseréld le a hűtőpasztát azonnal, én a Noctua NT-H1 vagy már az újabb H2-őt ajánlanám. A gyárihoz képest sokkal jobbak lesznek a hőfokok, az MX-4-hez képest 5-8°C különbséged is lehet az (ami pedig már jó pasztának számít)
    Egyébként minden új laptop vásárlónak ajánlott, hogy a gyári pasztát azonnal cseréljék le mert ami oda van "kenve" az egy kalap kaki.

    Mi az ideális hő fok ami még nem vészes ? Msi afterburnerrel nézem a proci 80-92 fok kozott ugrál kerekítve 86 fokra lőném ez még türhető?
    Én azt mondanám, hogy az ideális CPU hőmérséklet 70-80°C amikor meg van küldve a gép, GPU pedig 65-80°C. 85-90°C CPU hőmérsékletnél már némelyik laptop throttlingolhat. Főleg az ilyen "vékony" gépek.

    Olvastam néhány laptop alulról szívja a levegőt akkor picit gondolom pocit majd meg emelem, van egy nagyon alap"csöves" laptophűtőm ami nem sokat ér esetleg létező dolog hogy csak ront a helyzeten? Meleg levegőt csak vissza fújja.
    Nem mert a laptopok alulról-felülről szívják be a friss levegőt, a laptopba lévő ventilátorok előre vagy jobb esetben előre-oldalra fúják ki a meleg levegőt. Tehát ajánlott a plusz hűtés a vékony gépek alá, nincs meleg levegő visszaáramoltatás a laptop belsejébe.
    Nekem anno volt egy régi N5110, én ezzel Deepcool MULTI CORE X6 nagyon meg voltam elégedve, három állású kapcsolója van (alsó kettő-felső kettő- vagy mind a négy ventilátort tudod a kapcsolóval állítani).
    Sokan nem is ismerik de a megjelenése óta ez a leghatékonyabb külső hűtő(jelenleg ennek a legjobb a levegő szállítása).
    Méret: 380 X 295 X 24 mm
    Ventilátor mérete: 140 X 15 mm / 100 X 15 mm
    Anyaga: műanyag + fém háló
    Tápellátás: 5 V DC
    Bemeneti teljesítmény: 1.05 W
    Ventilator fordulat: 1000-1300 +/- 10%RPM
    Súly: 900 g
    Légszállítás: 121.4 CFM
    Zajkibocsátás: 24 dBA

    Viszont ez azért vicc (#42799) blue_23 "használj UV-t és turbo mód helyett használj "windows profilt"-t az armoury crate-ben (előbbi feleslegesen pörgeti CPU/GPUt)".
    Miért kell akkor olyan gépet venni amit, hogy használni tudja a user, UV-ni kelljen?
    Szerinted ez normális megoldás?
    Az a 9750H CPU + RTX2060 GPU nem is annyira melegedős fajta, ezt egy "vastag" gép képes lenne lehűteni rendesen a paszta/gyári hűtőrendszerrel.

    Az UV-al pedig csínján kell bánni mert ha agyon/nem megfelelően UV-olod a gépet, több kárt csinálsz mint hasznot, fél-egy éven belül pedig jön majd a vakarózás-sápítozás, hogy alaplapot kellett benne cserélni.

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

Új hozzászólás Aktív témák