Új hozzászólás Aktív témák

  • Inv1sus

    addikt

    Na, megkaparinthattam végre az én kis Logitech F310-es gamepadom. Játékkal konkrétan nem teszteltem még le, de már így is tudok véleményt alkotni róla:

    Szerintem rohadt jó. 5k-ért? Simán...

    Összehasonlítási alapnak a Logitech Dual Actiont és az Xbox kontrollert tudom behúzni.

    A Logitech Dual Actionnál mivel jobb?
    - Nincs papír súlya
    - Gombok megnyomása finomabb, zajmentesebb
    - Szép, menő a külseje
    - A gumírozott fogás beleolvad a gamepadba
    - Tudja a Xinput-ot és a DirectInputot is (lehet váltani hátsó kapcsolóval)
    - Analóg botkormányok gomb funkciójának használata könnyebb
    - Analóg botkormányok talpazata kör alakú (dual actionnál négyzet volt, lehetetlen volt előre-hátra illetve oldalirányokba határozottan mozogni)
    - Analóg botkormányok kényelmes gumírozásúak, rövidebbek
    - Fogása kényelmesebb
    - Ravasz gomb nagyon finoman használható
    - Néhol olcsóbban megvehető ez az új verzió, mint a dual action

    Mi nem változott?
    - D-pad még mindig nagyon emlékeztet a noname, kínai electrotechnikai eszközökre (vagy ez így van kitalálva? Majd tekkennel kipróbálom)

    Mivel rosszabb?
    - Semmivel

    A Xbox Gamepad-nál mivel jobb?
    - Könnyebb
    - Nem izzad a kéz
    - Kevésbé koszolódik
    - Mechanikailag a ravasz talán minőségibbnek tűnik

    Mivel rosszabb?
    - A ravasz kicsit kevésbé ravasz érzésű formailag (talán)
    - Nem rezeg (Ez csak azokat érinti, akiket érdekel ez a szempont. Én tojok rá)

    Konklúzió:
    Ha választani kell a Dual Action és az F310 között, egyértelműen az F310-at kell választani. Vitának helye nincs. Néhol még olcsóbban is beszerezhető, csak szét kell nézni.
    Ha választani kell a Xbox Gamepad és az F310 között, egyértelműen az F310, illetve társa az F510, ha rezgést is szeretnék. Még azzal is sokkal olcsóbban jövünk ki és több szempontból jobb, mint a drágább testvére.

    Játék szempontjából még nem lett tesztelve, de úgyse fog semmi sem változni. :R

    *** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

Új hozzászólás Aktív témák