Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz RefeeZ #21271 üzenetére

    Én elég sokat olvastam mostanában a témában, bár órám (még nincs) de ahol ÉN mostanában tartok az annyi, hogy egyértelműen a Polar M400-nak a legjobb az ár/érték aránya újonnan.

    M400:
    Sokat tud, boldog-boldogtalannak, "öreganyámnak meg még a kutyájának" is az van és nyilván nem véletlenül. Néztem egy csomó Strava-tracket (olyat is, amit személyesen az adott napon futottam telefonnal), ha nem sűrű erdőben mész, akkor pontosan mér, szépen oda rakja az útvonalat ahol volt.
    Városi maratonon is jól teljesített (itt nem voltam, de az M400 szépen összevág a drágább órákkal):
    https://www.strava.com/activities/739638614
    https://www.strava.com/activities/739297965

    -Szíja nem törik nem szakad, ha mégis, akkor olcsón van csere szíj
    -USB hibát javították, minden idei M400 már új féle töltőcsatival jön (sapka nélkül)
    -Ami fórumokat olvastam ott a régi féle USB csatin kívül nem véltem típushibát felfedezni
    -Online rendszere jó, nem nagyon panaszkodnak rá
    -Polár nem szarja az órákat mint a Garmin vagy a Suunto

    Egyetlen igazi negatívuma van, hogy sűrű erdőben nem túl pontos az útvonalmérése
    ennek 14,4Km-nek kellene lennie, lett helyette 13,9Km illetve 14,1Km:
    https://www.strava.com/activities/752401154
    Másik Polár óra ugyanezen a távon ugyanaznap, ugyanakkor:
    https://www.strava.com/activities/752224978
    Egy Suunto óra itt (ugyanaznap) sokkal pontosabb eredményt hozott ki.

    Ambit3 Run:
    -M400-hoz képest én azt szűrtem le, hogy pontosabb a GPS-sze, ami leginkább erdei terepen jön ki.
    -Jobb GPS üzemidő
    -Van benne egy nagyon kezdetleges GPS-alapú navigálási képesség (szintén terepen jó)
    -Minőség-_érzet_

    Ezen kívül engem azok alapján amiket fórumokon találtam nem győzött meg:
    -Lényegesen kevésbé kiforrott online-rendszer mint a Poláré vagy a Garminé
    -Androidos telóval az adatok felhőbe szinkronizálása vagy megy vagy nem megy, elég gyakran nem megy
    -Válogatósabb a Bluetooth-os szenzorokkal mint más termékek.
    -Jóval kisebb felhasználói bázis (főleg itthon)
    -Szériahibás HRM-öv
    -Résztávos edzések konfigurásása nehézkes. Mobillal illetve 3rd pty appokkal kell bohóckodni

    Szóval nálam csak azért van a kalapban az Ambit3 Run, mert a GPS erdei terepen jobb, illetve szintén erdőben még az a kezdetleges navigáció amit tud az is nagyon jól tudhat jönni. Egyébként nekem sokkal szimpatikusabb az M400 (ártól eltekintve is)...

    TomTom Runner2 - Spark

    Nekem nagyon szimpatikus volt leírások alapján az óra, főleg mivel van 3GB belső tárhelyű zenelejátszós változata is. DE az online fórumokat böngészve nagyon gyorsan letettem róla, hogy ilyet vegyek:

    Ami pozitív:
    -Van mp3 lejátszós változata
    -Nagyon pontosnak mondott GPS
    -Rendelkezik kb az összes alapfunkcióval

    Ami negatív:
    -Gyártó nagy ívben leszarja a terméket, rövid idő után már kijött a minimálisan ráncfelvarrt utódja (Spark 3), tehát a hibák már soha nem lesznek kijavítva. (!!!)
    -típushiba: GPS egy idő után már csak nagyon lassan fog jelet találni (3 perc kb). Pontosság nem változik.
    -típushiba: szíj törik, csere-szíj pedig drága
    -Egy csomó alapfunkció tessék-lássék került bele, nem olyan jó a kezelése mint a nagyoknál, nem olyan jól kidolgozott
    -Beígért funkciókat nem valósítottak meg (okostelefonos értesítések) <-- a funkciót magát leszarom, de az üzletpolitika bicskanyitogató
    -óra és headset között gyenge a jel, órát ugyanazon a karodon kell ordanod, mint ahol a headset adóvevője van (!!!)
    etc etc etc

    Runner2=Spark-ot kerülném mint a pestist.

    Érdekes módon az elődmodellről (Runner 1) nem olvastam rosszakat, az alap-óraként állítólag jobban megállja a helyét...

    Ezek után én a Polar M400 és a Garmin 230 között vacilálok. Utóbbi jóval drágább, de egy picit többet is tud, számomra ebből a nehezebb terepen pontosabb GPS lenne a lényeg illetve akkuban is erősebb.

    J.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák