Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bandus

    veterán

    válasz kk831228 #20515 üzenetére

    mondjuk tomcicanak szerintem van vagy 30 evnyi futomu,tja, ha nem tobb :)

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz kk831228 #20515 üzenetére

    A mini-alapozast mindenkeppen ajanlom,mar csak a serulesek elkerulese vegett is (hogy megszokja a rendszeres ilyen jellegu terhelest a futomu,de meg ne kapjon tul sokat) kesobb raepul a tempo,fokozo tempo,iramjatek is lehet,majd vegul interval + tempo hetek...DE ezt azert irtam ilyen rovid alapozassal neki,mert szoritotta az ido,kesobb ujra kell kezdeni es rendes alapozast csinalni 2-3 honap (lesz akinek 6 akar egy ev is,mire kiepul a keringes es alacsony pulzuson is elfogadhato sebesseggel tud futni,DE ha ilyen hosszu ideig eltart akkor azert heti jelleggel kell felrazo 100m v iramjatek h ne gyopesedjen be a lab egy nagyon alapozo sebessegre,rovid emelkedo sprintek is lehetnek,sot aki nem porog annak rovid lejtok!)

    verseny elott 2-3 honap kigyorsito munka arra a szezonra eleg szokott lenni,ha ritkan versenyzik akkor csak fel szezonra,utana kell egy mini alapozos-tempos ciklus es roviden (de nagyon elesen,erre jo a 400 helyett a 200/200 Deicide tudja,vagy 150-250m valtogato) ujra kigyorsitani,majd johet az osz es indul az alapozas megint,most mar 2-3 honap MAX tobb nem kell (felenk ez dec-jan-feb)

    nagyjabol igy,egyenenkent elter persze

    a labporgetest (hogy gyorsabban menjen 175+ percenkenti lepesszammal,kerdezte itt valaki) lejtok,porgos 100m (ugy h elso 20 fokozo 30-40 sprint es utana csak porgeted 40-50m-t de mar nem tolod ra az erot,csak fenntartod szepen a porgest) bringa is tud segiteni,jo nagy fordulatszamon

    nekem 175 a lepesszamom ha totyogok,temponal 180-185,resztavoknal 190-200 (ez utobbi a 200/200m v 150-250m valtogatonal peldaul)

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Új hozzászólás Aktív témák