Aktív témák

  • kubano

    csendes tag

    Hali,

    nemrégiben vettem egy led lcd-vel szerelt full hd-s laptopot, aminek eszméletlen szép képe van, de most hogy már használom egy ideje, túlzásnak érzem.

    15,6 colon ilyen felbontás mellett, gyakorlatilag olvashatatlanul kicsi minden, beállítottam win7-ben a dpi növelését (most 135%) , de nagyon sok alkalmazás ezt nem képes normálisan kezelni, kásásak a betűk, ikonok stb. A végeredmény eléggé torz, és a böngészőben is további nagyításokat kell beállítani. Béna az egész.

    A probléma nem is ez, hanem hogy az 1920x1080-as felbontás után a következő megadható beállítás az 1280x720 ami meg már megint a ló másik oldala. Van rengeteg 4:3-as méret (de minek???), jó néhány 16:10-es, de épp 16:9-ből meg szinte semmi.

    A megoldás az lenne, hogy 1600x900-at ráerőltetni a monitorra, és videolejátszáskor még mindig átkapcsolhat nagyobb felbontásra, annak még kell is. De ezt sehogy sem tudtam megoldani eddig.

    Képernyő neve LG Philips LP156WF1
    Képernyő azonosítója LGD0215
    Adapter leírás ATI Mobility Radeon HD 4670

    Próbáltam szabványos és nem szabványos drivereket, catalystban felbontást hozzáadni (nvidiánál volt ilyen, itt nincs??), powerstripet nézegettem eddig de semmi előrelépés. Elvileg lenne mód EDID adatokból kiolvasott moddolt programot visszaírni a kijelzőhöz, de ezt nem erőltetném egyelőre.

    Valakinek ötlet?

  • kispx

    addikt

    válasz kubano #1 üzenetére

    Itt gyorsabban kapsz választ mintha új topicot nyitsz.

Aktív témák