Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Padree.c2

    tag

    sziasztok,

    nagy dilemmában vagyok. eddig egy Sennheiser CX400-ast használtam, de most új füles után vagyok kénytelen nézni..
    Nézegettem párat, és 2 márkára szűkítettem le a keresést. egyik az AKG, a másik a Sennheiser.
    kérdésem az lenne, hogy mit lenne érdemesebb vennem. AKG-ből a k340-et néztem, Sennheiserből pedig leginkább a CX400-ast.
    sajnos az AKG-t nem ismerem, így nagyon megköszönném, ha valaki el tudná nekem mondani, hogy a CX400-ashoz képest kb merre foglal helyet a fülhallgató hangzásban, minőségben, kényelemben (főleg hosszútávon).
    valamint töröm még az agyam olyanon is, hogy megér-e kb +20%-ot egy CX95-ös.
    igazából sejtem a választ, de a ti szátokból szeretném hallani (csak megerősítést kérek :)), ugyanakkor bízom a k340-esben, mert most kb 60%-os áron meg tudnék szerezni egyet (a neten fellelhető árakhoz viszonyítva) és ha van legalább olyan jó, mint a CX 400-asom, akkor a CX 95 egy másik dilemma lesz, és nem most..

    válaszotokat előre is köszi.

    Pp. ♠

  • Padree.c2

    tag

    válasz picur220 #6120 üzenetére

    köszönöm a válaszokat, de igazán nem sikerült meggyőzni.
    sajnos a termékek kipróbálására nincs módom, ezért kérdeztem rá itt, mert attól, hogy valami külsőre tetszik, és még drága is mellé, nemfeltétlenül jelenti azt, hogy jó is.
    alszom még rá 1-2-t, aztán ha megrendeltem valamelyiket, és meg is jött, akkor majd írok pár tapasztalatot.

    Pp. ♠

  • Padree.c2

    tag

    válasz murlough91 #6204 üzenetére

    Szai,

    sima fülesnél szvsz a legalapabb IEM is jobban szól..
    hátmég egy normálisabb..
    én csak rábeszélni tudlak az ilyenekre. sztem ez nem olyan, mint a régebbi kialakításúak, hogy vagy kényelmes valakinek, vagy nem.. általában több méretű szilikonnal adják (S, M, L), így szinte mindenki megtalálja a neki megfelelő méretet.
    egyik ok, amiért jobban szól, az pont a szilikon. ha jó méretet választasz, akkor a külső zajokat nagy mértékben kizárja. sokan pl bringázáshoz, és utcai viselethez sem ajánlják, ebből kifolyólag, hogy zene hallgatása közben "megszűnik a külvilág". (de ha visszaolvasol kapsz érveket, és ellenérveket is a bringázás közbeni IEM-es zenehallgatáshoz.(én bringázom is vele, az előzőekkel is szoktam, kicsit nagyobb öszpontosítást igényel, de ha belegondolok, nekem megéri))
    egyébként pár napja vettem egy AKG k340-est , és ugyan nem régi típusúról váltottam, és az általad kinézett darabnál picivel jobb is, de ha gondolod, akkor írhatok róla neked pár szót..

    Pp. ♠

  • Padree.c2

    tag

    válasz murlough91 #6208 üzenetére

    Szai,

    pont 10-zel jobb.. :)
    egyébként a 330-at nem hallottam még saját fülemmel, így nem is tudok igazán összehasonlító adatokat mondani.
    én azért vettem a 340est, mert ahol vettem nem volt 2k-val több, és újabb, kiadás, mégha kinézetre csak a színében különbözik is..
    bármelyiket választod is, nem fogod megbánni..
    belépőszint egyébként AKG IEM-jeinél a k324-es, szóval nem is a leggyengébbet nézted ki..
    hangzásáról annyit tudok mondani, hogy kicsit több basszust produkál, mint a többi füles..
    nekem az előzőekkel úgy volt jó hallgatni, hogy eq-n felhúztam kicsit a mély szekciót, de mikor bedugtam ezt, akkor sok volt kicsit. visszavettem, és most nagyon jó hallgatni.
    mindehhez hozzátartozik, hogy nem volt neki még bemelegítés, jó ha szólt 50 órát, és a fehérzajos témát se csináltam meg még rajta.. lehet, hogy utána még jobban kitisztul a hangzása.

    másik kérdés:

    volt pár széria, amik csatihibásan érkeztek, ez miatt van a csere általában..
    ha hozzáértő csinálta meg, akkor nem szabad, hogy roszabb legyen, de ez bizony zsákbamacska..
    a másik ok, amiért cserélt lehet, az az, hogy vmi audiophil emberke hallgatta, akinek nem ilyen csatija volt a gépében, és azt cserélte, de az első valószínűbb..

    Bushmann:
    ha mindenképp enni akarod, én nem kültenék rá ennyit, szerintem a párezresnek is ugyanolyan íze van.. :DDD

    amúgy ebben a kategóriában inkább celf kollégát kérdezném meg.. vagy felnéznék ABI-ra, bár most fejből nemtom, h mindkettőről írtak-e tesztet..

    Pp. ♠

  • Padree.c2

    tag

    válasz guru66 #6248 üzenetére

    Szai,

    nekem pont van ilyen fülesem, és sportolok is vele..
    futáshoz/bringához általában azt szokták javasolni, hogy a zsinórt hátul vezesd el, és a ruha alatt..
    nem lobog annyira maga a vezeték sem, és vmi más ok miatt is jobb, még bringához is.
    egyébként, ha a megfelelő szilikon van rajta, akkor nem fog kiesni..
    volt már, hogy a clip-em is rajta lógott, elől volt a vezeték, és így sem esett ki, csak kicsit meg kellett igazítani utána, és kész.
    de ha ígyis kiesne, akkor vagy nem jó a szilikon, vagy tegyél rá egy csipeszt.
    olcsó megoldás (T*Gazdaságos) head-set, arról lekapod, fülesre fel.. párszáz HUF..
    remélem tudtam segédkezni..

    [ Szerkesztve ]

    Pp. ♠

  • Padree.c2

    tag

    válasz Daweee #6451 üzenetére

    szai,

    van 1 rosz hírem. sajnos nem a legjobb boltot választottad.
    én 8 GB-os fekete Clipet rendeltem, ennek később még jelentősége lesz.
    ígéret, h 2, de lehet, hogy 1,5 héten belül megérkezik, örülök..
    2 hét, semmi. telefon, bocsi, de a németországi raktárunkban visszadobták a rendelésedet, és újra meg kellett rendelnem, de max 1 hét, ok.
    +2 hét, vagyis eredeti rendeléstől számított 4. eltelt hét semmi. telefon az van, hogy konkrétan nem látom, hogy jönne az árúd a mostani szállítmányunkkal, de a sok visszamondott termék miatt, előfordulhat, hogy mégis megjön, pénteken szólj vissza, és meg tudom mondani, hogy megjött-e. jelezném keddvolt, mindegy.
    péntek telefon, nem felelnek a vezetékesre, mobilt kinyomják, kinyomják, és nem hívnak vissza.
    alig voltam ideges, de adtam nekik még 1 esélyt.
    hétfőn ismét ugyanez. úgy bedühödtem, hogy írtam nekik egy szép levelet, ahol megemlegettem az összes fogyasztóvédelmet, és internetes fórumot, különböző oldalakat, ahova továbbítani fogom ezt a huzavonát, megemlítettem, hogy az összes telefonbeszélgetést rögzítettem, és különböző hasonló dolgokat.
    amire végre válaszoltak, nemúgy, mint a telefonjaimra, és ígéretük szerint pont visszamondtak egy olyan rendelést, amelyben a rendelt termék megegyezett az általam rendelttel, így azt ki tudják nekem postázni még a héten, olyan szerda, csütörtök körül, a futárszolgálattól függően.
    csütörtök délután felhívtam őket, mert senki nem keresett fel, hogy hoznának nekem bármit is, csávó mondta, hogy csak ma tudta odaadni a futárszolgálatnak, mert a számlákat át kellett írni, mert az előző megrendelő adatai voltak rajta.. már irónikusan jegyeztem meg neki, hogy mindez eltartott hétfő délutántól csütörtök délutánig.. csak hallgatott, és én már egyre kevesebb reményt éreztem arra, hogy a magas telefonszámla mellé kapok egy kis Clipet is..
    de pénteken megérkezik a termék, mondom a futárnak, hogy megnézném, hogy mégis mit csomagoltak bele, fő az optimizmus :)
    csak akkor bonthatom ki, hamár kifizettem, de ha nem stimmel, akkor visszafizeti, és vissza a feladónak, kérdem ennek mi értelme van? semmi, de ez a szabály, ok..
    számlán fekete sansa clip szerepelt 8GBos, rádiós
    meglátom a sansa logót, fajin, bontom tovább, ez nem fekete, hurrá. futár is nagyon örül, már készíti ki a pénzt. felajánlja, hogy beszél a céggel. hívja, semmi, másik telefonszám, semmi, újra, nah ekkor felvették.
    nem a megrendelt és a számlán szereplő terméket kapta az ügyfél, kéri, hogy cseréljék.
    válasz, flegmán, a számla jó, a termék fekete, csak tükröződik a felülete, azért látjuk szürkének.
    az előszobában nincs verőfényes napsütés, és a szürkét még meg tudjuk különböztetni a feketétől. futár próbálkozott, tényleg segíteni akart, de hiába.

    tanulság:
    mégegyszer innen? S O H A ! ! !

    azóta megbarátkoztam a szürke/ezüst színű Clipemmel, és remélem, hogy nem kell náluk garanciát intéznem.
    arra pedig, hogy minek köszönhetem a termékem? hát nem a cég gyorsaságának, ügyintézőinek, az biztos..
    valószínű a levélnek, és a sok telefonnak inkább. biztos belegondoltak, hogy mi van, ha tényleg megcsinálja? be lehet zárni a boltot.
    innen is elnézést kérek attól a személytől, aki szürke/ezüst 8 GB-os Clipet rendelt kicsivel előttem, és nekem köszönhetően ő még hetekig csak ígéreteket kapott, nem terméket.

    én a helyedben átgondolnám.
    egyébként a levelemet ha gondolod nevek és konkrétunok nélkül el tudom küldeni, hátha neked is segítene.
    csak küldj rám egy pm-et.

    nah ezt nem sokan fogják végigolvasni, olyan hosszúra sikerült, de gratulálok annak, aki végigrágta magát, a néhol érthetetlen, túlrövidített történetemen.

    [ Szerkesztve ]

    Pp. ♠

  • Padree.c2

    tag

    válasz Daweee #6464 üzenetére

    Szai,

    gondolom, hogy a bolt, ahol átvennéd, az tartja fennt az egész rendszert, legalábbis alapjaiban.
    mert azért a boltban csak kell, hogy legyen valami..
    ha nem érkezik meg az általad említett 2+1 hét alatt, akkor az simán lehet ok rá, hogy visszamondd.
    mindezektől, és az én történetemtől függetlenül kívánom, hogy neked legyen szerencséd velük.

    Pp. ♠

  • Padree.c2

    tag

    válasz Schanyee #6490 üzenetére

    Szai,

    a philipsek nem roszak, de ne várd, hogy a sennheiserek közelébe érjenek hangzásban.
    az 55-ösről így ránézésre nem tudom elképzelni, hogy stabilabb lenne, mint bármelyik másik normál füles.
    agybadugósat próbáltál már, vagy mi alapján veted el a lehetőséget? mert hangzásban verhetetlen a normállal szemben, és az általában 3 féle méretben hozzá adott szilikonnak köszönhetően meglepően stabil is.
    amúgy száraz sportokhoz az ismerőseim agybadugósokat használnak, én pl egy AKG k340-est, a vizes sportokhoz pedig OMX 70-es Sennheisert. erről tudok mondani véleményt is. kicsivel jobb, tisztább, mint a gyári cliphez adott darab, talán az MX 560as-hoz tudnám hasonlítani ugyanebben a márkában. (sennheiser).
    attól pedig nem kell félni, hogy túlzottan kizárnák a külső zsjokat ezek a fülesek, persze sok függ attól is, hogy mennyire hangos a hallgatott zene.

    Pp. ♠

  • Padree.c2

    tag

    válasz Schanyee #6493 üzenetére

    úgy látszik nem fogalmaztam pontosan.
    nem feltétlenül az általam használt felső-középkategóriás egyutas agybadugósra gondoltam, amikor ajánlgattam, hiszen az általad említett árkategóriában már lehet kapni pl. Philips-et, ami az IEM-ek között kis hal, de a normálhoz képest nagy előrelépés.
    szóval ha csak az ár a delemma oka, akkor jobb egy alap agybadugós, mint egy középkategóriás sima.
    látom azóta változott az előző hozzászólásod is, de az utolsó 2-ről nemigazán tudok véleményt mondani, mert azokat nem ismerem..
    énis futok/bringázok este/éjjel, és amikor nincs nagy zaj, nincsenek melletted elhúzó autósok, akkor bizony hallani a külömbséget még normállal is, másikkal meg csendesebb környék sem szükségeltetik hozzá.
    amúgy ezt tényleg neked kell eldöntened, hogy mennyire van szükséged a környezeti zajokra, és aszerint választani normál, és IEM között.
    ha kicsit visszaolvasol van érv és ellenérv is.

    Pp. ♠

  • Padree.c2

    tag

    válasz Schanyee #6495 üzenetére

    tényleg ajánlott kipróbálni, és biztosra veszem, hogy szeptemberig adódik is rá lehetőséged.
    amit érdemes megfontolni, hogy ha lehet, akkor próbáld ki mindhárom szilikonnal, hiszen nem véletlenül adnak hozzá ennyit. mindenki fülének más a mérete, így a legmegfelelőbbel biztosan a füledben marad, még sport közben is.
    egyébként én nemcsak sport közben használom a sajátomat, hanem mindenhol, utcán, buszon, vonaton... otthol pedig fejhallgatót szoktam használni.
    a Clipem előtti (panasonic) mp3-asomhoz kaptam először agybadugós fülest, ott jöttem rá, hogy mennyivel jobb, előtte énis odzkodtam tőle, de pár nap múlva már el sem tudtam képzelni, hogy valaha is visszatérnék a hagyományosra.
    aztán a fejhallgatóm megvétele után, ami egy HD Sennheiser már kevés volt az a minőség, és így lépegettem egyre feljebb és feljebb a fülesek minőségét tekintve is, kb most találtam meg azt, ami már súrolja a fejhallgató hangzását, de ha egyszer rákap az ember, sohasem tudja abbahagyni.. :)
    margitszigetből ítélve Pestbuda a székhelyed, így nem tudom felajánlani, hogy próbáld ki az enyémet, de ez szerintem nem lehet akkora probléma.
    és igen, ha az én véleményemet akarod hallani, akkor próbáld ki, és ha kényelmes, nomeg tetszik is, nemcsak külsőre, hanem hangzásra is, akkor IEM.
    futáshoz még 1 jótanácsot had mondjak:
    ha a vezetéket nem magad előtt vezeted el, hanem hátul, akkor a zsinórja nem fog annyira mozogni/ugrálni, miközben futsz, és kevesebb súlyt terhel ezzel a füledben lévő egységre, amitől nem, vagy sokkal ritkábban esik ki a füledből.
    esetleg ha az asszimetrikus zsinórkialakítást választod, akkor az, ugyanezen elv miatt ritkábban fog kiesni a füledből.

    Pp. ♠

  • Padree.c2

    tag

    válasz Schanyee #6506 üzenetére

    ne haragudj, philips volt az a panasonic lejátszó, ami a clipem előtt volt, és annak a gyári IEM-jéről beszéltem..
    pl K.Alex kolléga írt egy vételről, amiben szerintem az általam említett füleshez nagyon hasonló, ha nem jobb termék lett az övé.
    esetleg nézd meg te is, még a felső régiójába esik az általad említett ár-intervallumnak.
    és a philipsek hangja az árukhoz képest jó. ebben a belépőkategóriában best-buy.
    amúgy kosst, creative-ot nem ajálom, kossnak torz a hangképe, nagyon a mély felé húzták, és tompa is szvsz.
    creative-ok minőségére hallottam panaszt. pioneert sajnos, vagy nem sajnos, de nem ismerem.
    a philipsekre panaszt még nem hallottam, csak akkor, ha nem a saját kategóriájának képviselőivel hasonlították össze.
    mégegyszer bocsi a tévedésért, a többi adat stimmel, és a véleményem is maradt ugyanaz, csak más márkát írtam, mint gondoltam.. :)

    Pp. ♠

  • Padree.c2

    tag

    válasz ambrus14 #6645 üzenetére

    szai,

    én santses-kollégával kötöttem üzletet, ha annak a részletei érdekelnek, akkor pm-me, és ott elmondom.

    Pp. ♠

  • Padree.c2

    tag

    válasz SMITHVADŐR #6646 üzenetére

    nem feltétlenül kell hamisnak lennie, akg-knál elő szokott fordulni egy-kétkonkrét típusnál, hogy jack-dugó hibás, vagy a 2,5-öst cserélték 3,5-ös normál jackre, esetleg cserélték az egyik fülesét, de sztem ha rákérdezel, akkor elmondja, ha pedig azt mondja, h kifogástalan, meg új, akkor lehet gyanakodni a hamisítottra..

    Pp. ♠

  • Padree.c2

    tag

    válasz ftamas89 #6848 üzenetére

    szai,

    5k körül panákat érdemes venni, de arra neked kell csinálni nyakbaakasztót.. :)

    Pp. ♠

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés