Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    válasz -conrad- #92672 üzenetére

    A TV-n nem lehet átállítani, hogy sima sztereó legyen a kimenet fixen? Amúgy szerintem ha nincs rákötve a center, meg a hátsó, akkor nincs mi "megfőzze", én inkább arra tippelek, hogy ez az erősítőben valami szoftveres megoldás, mivel 5.1, 7.1 a beérkező jel, ezért az erősítő "keresi" azokat a csatornákon lévő hangsugárzókat. Olyat nem tud, hogy a bejövő jeltől függetlenül fix 2.0 (esetleg 2.1) a kimenet?

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • fehér_ember

    addikt

    válasz -conrad- #92672 üzenetére

    TV-d optikai kábelén az eszközök nem kommunikálnak egymással, ott csak a hangküldés van Tanulmányozod a TV-d hangbeállítások menüjét ott biztos át tudod tenni PCM-re az optikai kimenetet. Mivel spdif-en csak 2 csatorna pcm megy át ezért ezzel problémád meg lesz oldva.
    Amúgy akár a lejátszott filmnél is esélyes hogy átállítható a hangsáv sztereóra.
    Az erősítő kikapcsolásának nincs köze hozzá hogy hánycsatornás hangsávot tolsz rá. A nem használt csatornák nem terhelik az erősítőt, de akár azt is megcsinálhatod hogy az erősítő menüjében eltünteted/kikapcsolod a nem használt csatornákat. Persze az is elég, ha csak átváltod sztereóra az erősítőn a hangsávot. Elég 2 csatornás sztereóra tenni nem kell 5-re ha úgysincs több hangfal csatlakoztatva. Így akkor minden csatorna tartalma megjelenik a frontokon (persze a mély attól függ hogy definiáltál-e mélynyomóty és hogy kéred-e a 2.0 mellé).
    Viszont ha sokpontegybe megy a hangsáv (és az erősítő is automatába/sokcsatornába ... állítva van) és csak a frontok vannak csatlakoztatva, akkor csak azokat a hangokat kapod meg rajtuk ami sokcsatornánál oda való. Az meg önmagában édeskevés.
    Nem ismerem azt a konkrét erősítőt de ha sztereóra van téve akkor úgy kell szólnia. Azt nem tudom miért jelzi akkor is a sokcsatornát.
    Amúgy nincs samu tévém se, de biztos van a tévédnek is topikja [link] illetve a házimozisban is kérdezősködhetsz.
    Most viszont nem jó helyen vagy.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák