Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz vodkaboy22 #18874 üzenetére

    Nem úgy e! 3,5VA/22V=160mA. Ez már elég. Ha ennyivel terheled a tarfót, akkor 22V a szekunderfesz (RMS). Ha nem terheled, akkor 22V*gyökkettő. Az összefüggés kb. lineáris, ebből adódik a trafó mint táp belső ellenállása.

    kapható az OPA Red2 - Kercso Audio

  • bajnokpityu

    félisten

    válasz vodkaboy22 #18874 üzenetére

    15V tápfesz azért necces,de alapvetően, a mainstream gyártók nem abból élnek, hogy nagyon jó alapanyagokból baromi jó cuccokat csináljanak( ez inkább a highend), hanem abból hogy olcsó alapanyagokból csináljanak relativ jó hangot.

    DIY emberkék, manufaktúráknak nincs ennyi mérnökórája, nekik nem sok más lehetőségük van, nagyon jó alapanyagokból, relativ jó hangot tudnak csinálni. (jó esetben)

    Látom,h mi van ezekben a viokban, tényleg elég komoly a listaár/anyagár aránya, de nagy hiba lenne messzemenő következtetéseket levonni ebből. Ránézésre fele az anyagköltsége,mint a champnak, inkább annyi se, de tuti, hogy nagyon sok paraméterben jobb nála.

    Sőt, ha mondjuk megpróbálnánk lekoppintani, is kétséges, hogy tökéletesen azonos hangot kapjunk. Jó eséllyel kicsit jobb lenne bizonyos dolgokban, gyengébb másokban, de az egy brand, saját termékkkel, ez meg egy valami lenne.

    Maximum DIY, meg manufaktúrális cuccokat lehet úgy összehasonlítgatni, hogy megnézed a beépült alapanyagokat, és ebből megpróbálni saccolni , milyen a hang. Nemtom, innen hányan gondolnák, de ami erősítőket decemberben csináltam, azonos alkatrészkészlettel, de más nyákkal, nem elhanyagolhatóan másképp szóltak! Mérve esélyes, hogy ugyanaz lenne mind, hisz ugyanaz a kapcsolás...

    Hasonlóan, nézegettem a teszteket, belső képeket a kipróbált elég drága dacokról. Antelope 7db olcsó táp, Mytek 3db táp összesen :F , de talán egy fokkal jobb zajelnyomással. Antelop nagyon sok szempontból jobb,mint diy dacom,amiben perpill 6db elég drága diszkrét táp van, elég drága szerelőkábelek,stb...
    Az más kérdés, hogy nekem úgy tűnik, dacok táplálása többet nyom a laptba,mint bármi más, ezért ha teknikailag jobb is egy Antelop gold, de inkább még 2 tápot belehajintok sajátomba...

    [ Szerkesztve ]

    eladó topping dac

Új hozzászólás Aktív témák