Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.vr

    őstag

    válasz Alabástrom #22924 üzenetére

    Mutatok két képet, eredetileg 1920px széles képek (ez nálam a kimeneti formátum), de ide azért 50%ra leméreteztem őket, viszont az arcról felteszek 100%-os képkivágást. Még csak nem is képközépen vannak ezek a részek, hanem inkább a sarkokhoz közel. Nekem ennél élesebbre nincs szükségem :)
    Mint írtam rekeszelni sosem szoktam, mert nekem ez így teljesen jó, és a háttérelmosásból nem akarok elvenni (hiszen egy ekv. 35ös obi eleve hátrányban van a telékhez képest)
    De majd akkor legközelebb kísérletként megcsinálom lerekeszelve. De az eredményt annyiban megelőlegezem amit a blogbejegyzéseimben pl. legutóbb az Oly 40-150/2.8-ról írtam: lehet hogy tesztábrával ki lehet mutatni hogy egyes fókuszhosszakon kicsit erősebb, vagy hogy valamicskét még tovább javul ha rekeszelem, de gyakorlati szempontból ez lényegtelen.
    Itt ugyanígy: lehet hogy 2.8-on majd az jön ki hogy "még jobbabb" (a megnövekvő mélységélesség eleve kicsit rájátszik majd erre az érzetre), de ez egyszerűen nem érdekes ha ez már így is nagyon jó, a rekeszelés meg rontaná a háttérelmosást és a kép hangulatát.

    [ Szerkesztve ]

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák