Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hydra SR

    addikt

    válasz orbano #41 üzenetére

    Eredetileg utazáshoz, turizmushoz kapcsolódó képeket vártak de engedniük kellet kicsit, mert nagyon kevés kép maradt volna, ha kiszűrik azt ami nem felel meg tökéletesen a feltételeknek. Ami már érintőlegesen megefelelt témáját tekintve azt engedték. Érintőleges az is, ha egy turistalátványosság, mondjuk egy szép kilátóterasz a helyszín.
    Valóban értek el színes képek is helyezést, de a szép képek között közel sem volt akkora a fekete-fehér vagy legalábbis olyan hangulatot árasztó képek aránya, mint a helyezést elért képek között. Nagyon kevés olyan kép lett helyezett, amit kitennél a szobád falára ha egyébként nem vagy depressziós :) Ezt a képemet anno színesben feltöltöttem a digitális fotóim topicba, a pályázatra kissé taktikus módon sepiában töltöttem fel :) Nekem színesben jobban tetszett.
    Az mondjuk egy kicsit bosszantó, hogy volt egy ember aki 1 nappal a pályázat lezárulta után nevezett, feltöltött vagy 15 képet (fogalmam sincs, hogy engedték meg) és az egyik képe második lett a Magyarország tájai kategóriában. Ráadásul most indul a tavaszi pályázat, simán indulhatott volna azon is. Egyébként szép az a kép de azért ez a húzás nem tetszett.

    u.i.: köszönöm a gratulációkat :)

    [Szerkesztve]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

  • pacorro

    aktív tag

    válasz orbano #95 üzenetére

    Nem hiszem, hogy ennyire naivak és ártatlanok lennének. :)
    Inkább azt akarják ezzel elérni, hogy a nem kellőképpen felvilágosított képfeltöltőknek még véletlenül se jusson eszükbe bármit is tenni, ha ingyen eladják a fotóikat. Sok embert be lehet így palizni.

    "Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

  • Hydra SR

    addikt

    válasz orbano #219 üzenetére

    Jé, most már tényleg működik. Tegnap még nem működött.
    Szerintem vannak jó képek is csak sok a selejt. Mint minden pályázaton ahol nincs előzsűri. Szerintem ha egy óvodás kiscsoportos gyereket odaültetnének, az is meg tudná mondani, hogy a kép városban készült-e és színes-e (úgy látszik, a pályázók többsége nem éri el az óvoda kiscsoport szintjét de nekik joguk van hülyének lenni csak ki kell őket szórni a pályázatról). Ezzel már a képek kétharmada mehetne a levesbe. Sajnos még egy óvoda kiscsoportos gyereket sem ültettek oda erre a feladatra. Erre mondom, hogy szervezetlen az egész, bármilyen szépen is néz ki a huszonhárom tagú zsűriről a fejenként 49 oldalon felsorolt díjak és főbb műveik.
    Nem is beszélve arról, hogy hetekig nem működött az oldal, és már a legelején is olyan lassú volt, hogy nem lehetett kivárni.

    A kedvenceim azok, amik még elforgatva sincsenek, függőleges a horizont :)

    [ Szerkesztve ]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Új hozzászólás Aktív témák