Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • natë

    nagyúr

    válasz natë #80449 üzenetére

    ...de ugye ilyet is lehet. Itt - szerintem - színek, részletek rendben vannak.

  • Aryon87

    félisten

    válasz natë #80449 üzenetére

    Sebaj, ettol fuggetlenul nekem tetszik amit RAWban keszit a telefon, mashol is pozitiv visszajelzeseket kaptam a kidolgozott kepekre, igaz, ott nem ennyire allergiasak a temara. Termeszetesen ott is leirtam mit es hogyan.

    Hát igen, azt a kepet mintha egy Samuval lotted volna:D

    A legutobbi kepeimen, ahol a Balna es kornyeke van, ott mar maskepp hasznaltam a kidolgozast, es igen, azok jobbak is mint a korabbiak.
    Majd csinalok osszehasonlitast ahol az automatika es a Pro mod RAWja lesz megosztva.
    Most mar kivancsi vagyok a kulonbsegre.

    (#80451) nem sokban kulonbozik attol amit en latok a sajatjaimon mar ami a szineket illeti a legutobbi kepeimhez kepest.

    Apropo, Burt, nem kizart hogy a szinhelyesseggel van a gond, meet mas a telon, es mas a gepen visszanezve, arrol nem beszelve, hogy a kepeket a telefonon dolgoztam ki. Es igen, Amoled kijelzom van, es elenk szinmodon van.

    [ Szerkesztve ]

    Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

  • #16514048

    törölt tag

    válasz natë #80449 üzenetére

    Ezzel nem tudom mi a baj, a profi fotósok is rendszeresen alkalmaznak ennél ezerszer meseszerűbb színeket is. Meg egyébként némelyik telefon automatában is ilyet csinál.

    Ez a vita amúgy a legnagyobb nonszensz, ami most megy. Hogy ne azért tiltsunk bizonyos szoftvereket, vagy módszereket, mert az nem a módosítás nélküli, gyári tudást mutatja, hanem azért, illetve csak akkor, amikor nem a valós színeket látjuk rajta. :U

    Hol van leírva, hogy itt csak a 100%-ig természetes színeknek van helye? Én is kicsit túl szoktam színezni a raw-ot, mert szerintem jobban néz így ki. (Meg ugyanezt teszi mondjuk a Samsung gyári algoritmusa, de lehetne még sorolni).
    Nem feltétlenül ettől lesz jobb, vagy rosszabb egy raw kidolgozás, itt alapból a téma megközelítése rossz.

    Engem nem érdekel, hogy át lesz-e rakva a raw egy másik topikba, vagy sem, de az ne legyen, hogy csak bizonyos mértékű módosítás lesz megengedett, mert abból rengeteg vita fog kerekedni, hogy kinek mennyi fér bele.

    (#80451) Moz:
    Itt is mit jelent az, hogy rendben vannak a színek? A te ízlésednek megfelelnek esetleg, de nem ehhez kell igazodni a többieknek is. Sőt, szerintem a valóságosnál fakóbb is egy kicsit, és egy hangyányit lilásabb, szóval a te logikád szerint ez sem jó kidolgozás, nincs helye itt.

Új hozzászólás Aktív témák