Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #31733248

    törölt tag

    válasz tekoteko #35028 üzenetére

    Én is azért vettem rendes gépet, mert a fotózásra sokkal alkalmasabb, mint egy telefon (nappali körülmények között is). Ugyanakkor egy átlagos kitobjektív eléggé sokat ronthat a fényképezőgép teljesítményén, például előfordulhat, hogy (főleg a képszéleken) nem a fényképezőgép képe lesz élesebb, vagy erősebb lesz a kromatikus aberráció, mint egy jobb telefonon. Cserébe jobban megőriz finom részleteket (pl. a házfalra éles szögben beeső fény különböző árnyalatait), jobb lesz a színmélysége stb... Van, aki az egészből nem vesz észre semmit, van aki az egyikre érzékenyebb, a másik ember a másikra, ez már ízlés kérdése és nem is ez a lényeg. Versenyképes alternatívát kínálnak nappali képeknél a mobilok (főleg az átlagember szemével), ezért is esik vissza a fényképezőgépek forgalma, mert sokan nem látják a különbséget a jó fényviszonyok mellett lőtt képeknél, vagy azok annyira kicsik, amiért már nem éri meg számukra egy újabb kütyüt magukkal vinni.

    Itt egy saját összehasonlítás a Pixinfo egyik jelenetéről: S4 vs. 55 ezer forintos kompakt (Samsung WB100). Egyértelmű a telefon győzelme. Egy ilyen fényképezőgépet hasonló fényviszonyok mellett elő sem érdemes venni, amíg nem kell zoomolni valamiért.

    (#35029) pikszel

    "A nagy dinamikatartomány nem csak a szenzorméret függvénye"

    Tudom és mielőtt folytatnád: a mélységélesség és a bokeh fogalmát is ismerem (alkalmazom is), írtam is róla lentebb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák