Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #31757056

    törölt tag

    válasz LEFTHORSE1 #2655 üzenetére

    Köszönöm, bár az elismerés nem nekem jár, én csak reprodukálok pár ötletet amiket innen onnan látok fotókon :) Nekem a te T650 képeid jobban tetszenek. Igazából én koszfészek helyen lakom, nem járok szép tájakon, így nincs is mit fotóznom, nem véletlen, hogy csak ritkán látni tőlem szép képeket.
    Szerintem a te K810-eddel egyedi probléma lehet ez (koszos a lencsevédő, hibás kameramodul), mert pontosan olyan képet kell csinálnia mint a K800-nak. Igazából "céloz és lő" vagyis auto módban sokat nem javulna a képminőség, annyi hogy egypár alapértelmezett beállítást lehet módosítani, pl auto módban magasabb színtelítettség, élesség állítás (sharpness), iso érzékenységhez nyúlhatsz, finom minőség módban maximum 91%-ig növelhető a jpeg kompresszió. De ha ezeket akarod autó módban állítani akkor mindig újra kell flash-elned a telefont. Egyes beállítások különféle körülményekhez jók csak. Az igazi lényeg a dologban a manuális beállítási lehetőségekben rejlik, ha nem tetszik az auto mód, kézzel változtathatsz akár záridőt 1/6400-tól 2sec-ig, kézzel fókuszálhatsz az AF helyett, iso100-tól iso1600-ig babrálhatod az érzékenységet, kézi fehéregyensúlyt kapsz, kézi színtelítettség, kézi kontraszt, kézi brightness, kézi élesség... Egy rakás manuális opciót kapsz amiket kombinálhatsz is amit még drágább ultrakompakt digikamerák sem tudnak. Persze ettől még a telefon optikája minden esetben szar marad, annyi hogy többet ki lehet hozni belőlük kicsivel, mint amit a gyári kameradriver enged :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák