Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yohnsee

    tag

    válasz tornas #402 üzenetére

    Először is köszönöm a doksikat, nagyon jó olvasnivalók lesznek.
    Ez a Star Tweezer, amit belinkeltél,-noha nem volt még vele dolgom - ránézésre kevésnek tűnik nekem a 60W teljesítmény, főleg a legnagyobb lapát mellett, amit rá lehet akasztani. Lehet, hogy rosszul gondolom, de így a 60W kétfelé oszlik, és olyan, mintha 2db 30W-os pákával próbálnál operálni. Kisebb SMD dolgokhoz elég is lehet, de mi van akkor, ha pl. egy 16 lábú DIP tokos IC-t szeretnél kivenni, és az egyik oldalon egy nagy kiterjedésű földszigetbe van 3-4 lába beforrasztva?
    Ezzel nem azt akarom sugallni, hogy rohanj a boltba és Metcal, JBC vagy Weller cuccokat vegyél, de szerintem egy ilyenre kár pénzt kidobni (ha hosszútávra tervezel). Plusz, amit megtanultam az évek során: inkább egy kicsivel tovább gyűjtök valamire, de jobb minőséget veszek, mert sokat ér az, hogy munka közben nem idegeskedem amiatt, hogy a szerszámmal nem lehet dolgozni.

    AVR

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz tornas #415 üzenetére

    Igen most azzal próbálkoztam, hogy sima "sniccerrel/pengével" finoman körbe vágtam, majd lehúztam. Nem is lett rossz, csak nagy türelem kell hozzá.

    Na de gyakorlati kérdéseim lennének. youtubon találtam jó pár videót amik hasznosak szerintem.

    először is 3 rész lesz: egy vörös egy kék meg egy sima réz. De van benne ilyen fehér "szövet szálak".
    Ha jól értem ezzel nem kell törődni, csak öngyújtóval finom leégetni. Ezzel együtt pedig lejön a kábelek "színe is" Magyarul ez a szín is csak egy "felületkezelés/jelzés, amivel nem nagyon szabad forrasztani. Majd az égetés után le kell finoman dörzspapírozni. Hm....ezután pedig használom a szuper memóriám, mert elfelejtettem melyik milyen színű volt ..:) Ja és a Jacknek a "házát" ne felejtsem el felhúznia vezetékre forrasztás előtt, különben verhetem a fejem a falba. :D

    Páka: Weller van itthon, de nem hőfokszabályzós. Sima konnektorba dugós. 15 wattos. Mennyire féljek tőle? Mármint hogy pl túl forró lesz. Hallottam olyat, hogy elég a vezeték? (ja és most csak a JAk dugó forrasztásáról van szó semmi profibbról....

    NA de maga a forrasztás. Sokszor mutatták, hogy ne a pákára olvasszuk az ónt és utána azt a forró ón cseppet vigyük föl, mert azt nem úgy kell. Hanem felforrósítom mondjuk a vezetéket és az ónt a forró vezetékhez érintem. Így ráolvad az ón. Tehát hogy a forrasztandó felületet melegítsem. Ez OK. JA van egy hegye. Ezzel kezdjek valamit? Mondjuk dörzspapírral ledörzsölni? Apám neki esett vésővel. Gondolom ennek is "tisztának kell lenni"?

    De csomószor láttam hogy a forrasztandó dolgokat "fölónozzák" ( nem tom másképp mondani), tehát egy vékony réteg ónt visznek fel a vezetékre és forrasztandó felületre. De itt ellentmondást érzek.
    Ha felónozom a csatlakozót és a kábelt. Ilyenkor nincs nagyon mit melegíteni. Mármint nem a jack dugó fémét fogom felmelegíteni mikor összeforrasztom a kettőt hanem a Jacken lévő Ónt..... Mindegy biztos túlbonyolítom. meg lehet két külön dologról beszélek. Mert valamikor NYÁK-on (asszem így mondják) láttam hogy a pákával melegíti a felületet és az Ónt a forró részhez érinti és ráolvad mint a mesében. Máskor meg mind a vezetéket és mind a felületet Ónozza külön külön, aztán a kettőt egybe "varázsolja".

    [ Szerkesztve ]

  • pimmi

    senior tag

    válasz tornas #438 üzenetére

    igen az de a forrasztás fent van utánna tört ketté a lemez, a gyári forrasztástól ez kb 1 centire van még kifelé, a levegőben áll, utánna jön rá a saru, szoval gondolom ott már csak nincs olyan melege? ezért gondolom hogy jó lehet, már megcsináltam csak kérdés meddig bírja,

    [ Szerkesztve ]

  • Batistuta7

    tag

    válasz tornas #446 üzenetére

    sziasztok

    jack dugó forrasztáshoz kellene nekem valamilyen eszköz. van egy pákám ,de szerintem borzalmasan rossz vagy nem erre való.valamilyen fahrenheit. mindig a hegyén marad az ón és úgy kell vele kínlódni.persze tudom hogy ez nem csak az eszköz hibája lehet, de hoztam hozzá már jó minősígű ónt is ,azzal is ugyanolyan. olvastam hogy vannak pillanat forrasztók .ilyen kellene nekem? ajánljatok nekem valamit légyszi. másra nem lesz használva. és természetesen árban örülnék ha nem lenne drága.
    előre is köszi.

Új hozzászólás Aktív témák