Keresés

Aktív témák

  • Barthezz2

    MODERÁTOR

    válasz prmcsk #29765 üzenetére

    Nem érv akart lenni, csak a saját véleményem. A verseny elején történt még ez az egész, ott volt a környéken kimi is, és nem hiszem, hogy ennyivel a verseny vége előtt, csak azért direkt menne bele, hogy akkor már egyikük se kapjon pontot. Ekkor még korai találgatás lett volna a végeredmény, és mint később látszott is, massa gyorsabb is volt mint hami, és bőven megelőzhette volna, volt rá idő. Igy teljesen értelmetlen ráfogni azt a logikát massára, hogy "akkor már mindegyikünk nullázon" alapon legyalulja direkt a két kocsit.. na persze sem én sem te, sem más nem tudja, és nem is fogja tudni sosem hogy milyen gondolatok jártak ekkor massa fejében, ezért felesleges ezen vitatkoznuk, de mint mondtam a saját véleményem az, hogy nem direkt volt.
    Az meg szerintem nevetséges dolog, hogy direkt későn büntették massa-t, mert ekkor már széthuzottab volt a mezőny...ugyan már, hamilton féle "véletlen elfékezés" előbb történt, mégis ugyan akkor kapta a büntit érte.
    Az igaz, hogy az első kanyarban történt incidens után még hátra volt az egész verseny, de mivel rajt után történt az egész, eléggé egy kupcon volt mindenki, egyszóval ha kimi nem megy ki a fűre, vagy neadjisten nem tudott volna, mert a másik oldalán meg épp bekanyarodot volna valaki,, vagy egyszerűen ő kezdett volna kanyarodni, vagy hamilton hirtelen kiugrása követkéztében nem csak kova van mellette, hanem még valaki, akkor ezzel a "véletlen" bakival a fél mezőnyt leamortizálhatta volna az első kanyarban... nem ez történt, de történhetett volna, és akkor mit mond hami?? bocs fiuk, nem birtam elviselni hogy lerajtoltak, lehuztam a redőnyt, bocs hogy fél mezőnyt kiejtettem....hm..elég érdekes lett volna. Felelőtlen volt, és ezért érdemelte meg a büntit.
    Az már más kérdés, hogy egyenértékű hiba e ez a massa féle esettel, de akkor meg mondhatjuk azt, hogy massa sem tehet arrol, hogy a kiforgása következtében nem tudott visszajönni, és az egész mezőny elment mellette...azt meg ne mond, hogy massa gyorsan fejben kiszámolta, hogy hol milyen erővel menjen bele, hogy ugy forogjon ki, hogy ne tudjon viszajönni. és ebben az esetben, ha már meg is történt, csupán hami veszttett poziciót, nem 4-5 ember, és ez sem volt sokkal később, mint hami elfékezése, szóval ha ott lett volna idő arra, hogy a jopár pozícióval visszaeső kimi, vagy bárki visszatornássza magát az élre(ahonnan kiküldte füvet nyirni), akkor hamiltonnak is lett volna, akkor is egybe volt még az egész mezőny, hisz lényegében ezért is tudott mindenki elhuzni mellette..

    Everybody lies.

Aktív témák