Új hozzászólás Aktív témák

  • Drughi

    addikt

    Sziasztok!

    Kicsit elvesztem a fordok világába az elmúlt 2 nap kellene egy kis segítség.
    Családbővülés miatt szeretnék családi kombit venni, a kiszemelt a focus kombi változata lenne.
    Évjáratban és a pénztárca a 2010-2012 közötti focusokat hozza előtérbe, de ugye pont ekkor volt egy faclift(?) vagy modell váltás.

    Itt zavarodtam össze.
    Az 1.6-os benzines motorja állitólag elég megbízható, hallottam már róla, pedig nem vagyok autó guru.
    Van sima 1.6-ossal árult példány, ami még az MKII-es (2010 vagy előtti) illetve van 1.6 TI-VCT-s ami ha jól tudom már az MKIII-as facelift modell.
    Melyikkel járnék jobban?

    Ezeken felül jött velem szembe 1.0 Ecoboost motor is. Erről mit lehet tudni?

    Röviden a követelmények, amire használnánk:
    - Napi szintű ingázás (30km), többnyire egyedül
    - Hétvégén, délutánonként 2 gyerekkel (egy 5éves, egy csecsemő) a napi ügyek intézése
    - Évi 2 alkalommal hosszabb távú nyaralás, minden földi jóval bepakolva...

    Olyan kocsit keresünk, amibe kényelmesen elfér ez a 4 fő, hátul két gyereküléssel.
    A csomagtartó pedig elég legyen akár egy hosszabb nyaralásra vitt cuccok elnyelésére.

    Szóval a tapasztalatok alapján melyik verziót keressem, vagy mit kerüljek el mindenképp?
    Ahogy nézem a felszereltségi szintet, a "Trend" az alap, a "Ghia" a közép és a "Titanium" a felsőbb szint.

    Jelenleg egy klímás, ülésfűtéses Ignisünk van, így ehhez képest minden űrtechnológia lesz :D

Új hozzászólás Aktív témák