Új hozzászólás Aktív témák

  • combonari

    tag

    Sziasztok!

    A történetem a következő: 21 éves vagyok, van jópár lyukas fogam. Rendellenességgel születtem, eleve gyenge a fogzománcom, és nem is nagyon vigyáztam rá. A lyukas fogaim egy magánfogorvosnál tömettem, aki elég profi volt, tehát precízen végezte a dolgát, és fájdalommentesen. Az élet úgy hozta, hogy le kellett költöznöm vidékre 15 hónapra. Közben még egy fogam lyukas lett, de mivel elég sokszor jártam már fogorvosnál, nem féltem, és kértem egy időpontot. :)) Eljött a nagy nap, elmentem, és beültem abba a bizonyos székbe. Ami furcsa volt, hogy a hölgy egyből kezdte volna fúrni a fogam, mire én megálljt kiáltottam, hogy azért érzéstelenítő elkellne. Kaptam is, 1 db inyjekciót ( a megszokott fogorvosomnál 3-at kaptam, és mint utólag kiderült a minimális adag FELÉT kaptam). El is kezdte a fúrást, és már az elején úgy fájt, hogy majd behugyoztam :DDD De azért végigszenvedtem, annak ellenére, hogy majdnem kitéptem a szék karfáját közben. Eltelt 6 hónap, és azt vettem észre, hogy elferdült a fogsorom, és az ínyem több helyen vérzik, folyamatosan, egész nap. Ennek következtében, hogy a vér alvad a számban, elég kellemetlen a szám szaga is a nap 24 órájában. Elmentem tehát immár a saját fogorvosomhoz. Kiderült, hogy a tömés magasabb, mint a fogsorom, és ezáltal nyomta a többi fogam, és eltorzultak a fogaim, ráadásul (Ez a legkeményebb), "összetömte" a fogam a másikkal, ami szintén fennakadásokat okozott a számban. :U Szóval újra ki kellett fúrni a fogam, eltávolítani a régi tömést, és újra betömni.

    Tanulság: Vidéki fogorvoshoz nem menj, különben csak így tudsz majd vigyorogni---> :DDD

Új hozzászólás Aktív témák