Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mattheus

    őstag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni. Szüleim szeretnének vásárolni a közeljövőben egy internetes rádiócsatornák hallgatására alkalmas készüléket, mivel az egyik kedvenc állomásuk az interneten folytatja tovább.

    Én nem értek ehhez, csak azt látom, hogy kevés típus van és azok is jóval drágábbak. Én olyan típust keresnék, ami idősek számára is kiismerhető, használható, pontosabban nem kell hozzá pilótavizsga. Én természetesen beállítom nekik az elején és onnantól kezdve csakis azt az egy csatornát fogják használni, de jó lenne, ha átlátható lenne a kialakítása és a menü rendszere, hogy ha véleltlenül egy óvatlan mozdulattal valamit elnyomnának....

    Ezen felül azt is meg kellene majd oldanom, hogy lakáson kívül a pincében is tudják majd használni, ahol félek térerő már nem nagyon lesz......

    Köszönöm előre is!

    [ Szerkesztve ]

  • mattheus

    őstag

    válasz szasanyi #16 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ!
    Szüleimnek nincs minőség szempontjából különösebb igénye. Nem zenerádiót fognak hallgatni, így a mélyek , basszusok nem számítanak, ezért a mono / sztereó nem annyira fontos.

    Netes rendeléssel nincs gondom, beszerző én vagyok, szóval jöhet bárhonnan, bár jó lenne, ha extra vámot nem kellene fizetni :)

    Hordozhatóság csak annyira jön szóba, hogy hol lakásban, hol a pincében lesz használva. Akkumulátor, mint külön opció nem szükséges, de ne legyen 10 kg vagy még nehezebb.

    Anyagi keret? Én nem szeretnék "gagyit" venni, de feleslegesen drágát sem. Amit tud, azt tudja jól, megbízhatóan és hosszútávon. 50-60 körül nem szeretném, hogy több legyen. Ők a Conrad készülékét nézték eddig, de én nem tudom mennyire lenne az jó választás LINK

    [ Szerkesztve ]

  • mattheus

    őstag

    válasz szasanyi #18 üzenetére

    Sziasztok!

    Hosszas keresgélés után végül sikerült kiválasztani a "legmegfelelőbbnek" tűnő rádiót, ami végül egy Kenwood CR-ST100S-W lett,

    Méretben, összeszerelési minőségben, hangzásban számomra kellemes csalódás volt. Sajnos magyar nyelven nem tud, de cserébe a menü kellőképpen felhasználóbarát és a szüleim is elboldogulnak vele idegennyelvű ismeret nélkül.

    Fekete pontot mindösszesen a rajta lévő fizikai gombok miatt adnék, melyeket viszonylag határozottan kell megnyomni illetve ha véletlenül tovább tartod nyomva mint fél másodperc, akkor kedvencek beállítást rögtön felül is írod.

Új hozzászólás Aktív témák